Mutfağım Malatya Yoğurtlu Ispanaklı Köfte Tarifi

Kanal D’nin ve ekranların en çok izlenen yemek programı Mutfağım sevilen sunucusu Nursel ile birlikte 5 mart 2014 çarşamba günü Malatya’da bizleri karşıladı. Köftenin bin bir çeşidinin yapıldığı şehrimizde bugün Malatya’da Emine Hanım ıspanaklı ve yoğurtlu bir köfte tarifi verdi. Özellikle çocuklarımız için süper besleyici bir tarif olan Yoğurtlu Ispanaklı Köfte Tarifini sizler için paylaşıyoruz. Mutfağım Yoğurtlu Ispanaklı Köfte Malzemeleri, Mutfağım Yoğurtlu Ispanaklı Köfte Yapılışı, Mutfağım Yoğurtlu Ispanaklı Köfte Tarifi, Malatya Yoğurtlu Ispanaklı Köfte Tarifini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

---Reklamlar---

<

Mutfağım Yoğurtlu Ispanaklı Köfte Tarifi

Mutfağım Malatya Yoğurtlu Ispanaklı Köfte Tarifi

Mutfağım Malatya Yoğurtlu Ispanaklı Köfte Tarifi

– 700 gr ıspanak

– 3 kase yarma

– 1 kg yoğurt

– 3 çay kaşığı tuz

– Su

Yapılışı:
Yarma su ve tuzla ıslatıldıktan sonra yoğurulur. Misket büyüklüğünde köfteler yuvarlanır. Köfteler kaynar suda haşlanıp süzülür. Ispanaklar yıkanıp temizlendikten sonra ince ince doğranır. 1 fincan su ile ıspanaklar sotelenir. Haşlanmış köfteler ıspanak ve çırpılmış yoğurt ile karıştırılır.

Oy verin
---Reklamlar---

Google Aramaları:

    ispanakli yogurtlu köfte,malatya yogurtlu kofte,ıspanaklı yoğurtlu bulgur köftesi,yoğurtlu ıspanaklı köfte,yarmadan yoğurtlu köfte yapımı,mutfağim kanal d malatya kiraz yaprağı yemeği,malatyanın yoğurtu köftesi,malatya ıspanaklı yogurt,kofteli ispanakli yogurtlu corba,ıspanaklı yoğurtlu köfte tarifi

Etiketler: , ,

Copyright © 2012 Güncel Blog. Tüm hakları saklıdır.
| Sitemap

Dizi oyuncuları, şarkı sözleri, başvuru formları, sağlıklı yaşam, haberler, magazin haberleri.

Yandex.Metrica Toplist