Buradasınız : Ana Sayfa //Oyunlar//Ninja Kaplumbağalar Dövüşü Flash Oyunlarda

Ninja Kaplumbağalar Dövüşü Flash Oyunlarda

Sizlere bu yazımızda yeni internete sunulan harika bir dövüş oyunundan bahsedeceğiz. Uzun zaman önce çizgi filmleri ve konsol oyunları ile sevenlerini memnun bırakan Ninja kaplumbağalar, kötülerle mücadelesinde farklı aksiyon sahneleri ve değişik konuları ile karşımızda oldular. 4 Farklı Ninja ve ustalarının bir arada kötülüklerle savaştığı kahramanlar özellikle çocukların dikkatini çekmeyi başardı.

Ninja Kaplumbağalar Oyunu

Ninja Kaplumbağalar Oyunu

Ninja kaplumbağalar orjinal ismiyle “Teenage Mutant Ninja Turtles” olarak bilinir ve mutantlaşmış kaplumbağa ve bir farenin birlikte yaşadıkları olayları konu alır. İlk olarak film şeklinde 1984 yılında karşımıza çıkan Ninja kaplumbağalar daha sonraları çizgi film ve oyunları ile sevenleriyle buluştu. Dört ninja ismi sırasıyla, Leonardo,Raphael, Michelangelo, Donatello olup usta dövüşçülerinin ismi ise Usta Splinter dir. Bu kahramanlar şehrin içindeki kötülük yapmaya çalışan suç şebekeleri ile mücadele ederler ve aynı zamanda ortalıkta gezinen ve insanlığı tehdit eden canavarlara karşı da mücadele etmeye çalışırlar. Detaylı için bakınız : ninja kaplumbağalar

Şimdi bu kahramanların yer aldığı harika oyun olan ninja kaplumbağalar dövüş oyunundan bahsedelim. Burada yine kötülüklerle savaşan 4 kahramandan istediğiniz karakteri seçebiliyorsunuz. Oyun yaklaşık 1 mb lık boyutuyla oldukça hızlı yükleniyor. Yüklenmenin ardından ise ilk seçenek olan “Play” butonunu kullanmanız gerekiyor. Ardından ise “Continue” i tuşlayıp kendiniz için bir karakter seçiyorsunuz. Leonardo,Raphael, Michelangelo, Donatello tüm ninja kaplumbağalar sizinle. Sonra oyuna geçmek için bir enter tuşlamanız yeterli olacaktır.

Oyun başladığında gizli bir madende macera başlıyor. Burada ilerlemeli bir şekilde giderken yolunuzda sizi engellemeye çalışan kötülükleri ve canavarları yok etmelisiniz. Bunun için iyi bir dövüş sergilemeniz gerekiyor. Ninja kaplumbağalar için bu kötüleri etkisiz hale getirmek hiç de zor değil. Oyunun devamında ise dev bir canavar ile karşılaşacaksınız eğer bu canavarı yok edebilirseniz ilerleyen levellere geçebileceksiniz. Canavarı yok etmeden önce run yani koş yazan yöne doğru koşmalı ve devamında ise canavara ikinci silahınızla karşılık vermelisiniz.

Ninja kaplumbağalar oyununu oynamak için gerekli olan tuş takımına baktığımızda ise , yön tuşlarını hareketi sağlamak için, boşluk tuşunu dövüş hareketi yapmak için ve ikinci silahınızı da kullanmak için Z tuşunu kullanmanız gerekiyor. Aslında dövüş oyunları kategorisindeki en kaliteli ve güncel oyunlardan bir tanesi diyebiliriz ninja kaplumbağalar dövüş oyunu için. Kendinize uygun kahramanı seçtikten sonra eğer sıkılırsanız oyunun level geçişlerinde yada canınız bittiğinde ninja kaplumbağalardan istediğiniz birisini tekrar seçme durumunuz oluşuyor. Bu ise oyunun esnek bir yapıda olduğunun göstergesi. Oyunun herhangi bir yerinde internet sayfanızı değiştirdiğinizde oyun bekleme moduna geçiyor bu moddan çıkmak için ise “continue” yani devam et butonunu tuşlamalısınız. Güzel bir oyun olan ninja kaplumbağalar ve geçmişi hakkında bilgi verdikten sonra konumuzu sonlandırıyoruz. İstediğiniz özellikleri anlatmış olmayı ümit ederken , ninja kaplumbağaların çizgi filmini de izlemenizi tavsiye edeceğiz. İyi seyirler.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap