Buradasınız : Ana Sayfa //Oyunlar//Online Kafa Topu Oyunu

Online Kafa Topu Oyunu

Online Kafa Topu oyununu hiç oynadınız mı? Oynamadı iseniz çok şeyler kaybetmişsiniz demektir. Peki son dönemlerde en çok oynanan ve popüler olan bu Online Kafa Topu oyununun nereden geldiğini, daha doğrusu temelinin hangi oyunlara dayandığını biliyor musunuz?

Online Kafa Topu oyunu, flash olarak internet ortamına sunulan Kafa Topu oyunlarının mobil için geliştirilmiş bir versiyondur. Kaldı ki ülkemizde çok sevilmesinin veya oynanmasının altında yatan en temel neden de budur. Online Kafa Topu oynayan çocuk veya gençlerin daha önceden mutlaka Kafa Topu oyunları deneyimi vardır. Futbol oyunu meraklısı olan özellikle erkek çocuklarının kafa topu oyunlarına olan ilgisi yadsınamaz bir gerçektir. Online Kafa Topu oyunları ise sadece çocuk veya gençlere değil mobilden tüm kitlelere hitap eden ve flash oyunlarının hem görsellik ve grafik ve hem de işlevsellik olarak geliştirilmiş yönünü ortaya koyar.

Online Kafa Topu Oyunu

Online Kafa Topu Oyunu

Kafa Topu olsun Online Kafa Topu olsun tümünde futbolcuların karakteristik özelliği aynıdır. Koca kafalar ile rakip kaleye ulaşmak ve topu rakip kaleye gol olarak atmak esastır.

Kafa topu oyunlarının birçok çeşidi internet ortamında yayınlanmıştır. Şu an mobilde sadece futbol türü oynanabilmektedir. Oysa kafa topu oyunları arasında farklı spor dallarına ait topçu kafalar oyunları da çok sevilmişti. Farklı spor branşlarını içermesi dolayısıyla kafa topu oyunlarına Topçu Kafalar şeklinde de isim verildiğini dahi duymuş olmalısınız. Peki hangi tür spor dallarında kafa topu oyunları üretildi. Futboldan sonra en önemli spor branşı nedir desek sanırız hepiniz basketbol olarak cevap verecektir. Evet kafa topu oyunlarının basketbol spor dalına ilişkin oyunu da vakti zamanında yapılmış ve çok başarılı bulunarak popüler oyunlar arasına girmeyi başarmıştı.

Halen daha oynanan ve Kafa Basketbolu ismi verilen bu oyunun çeşitleri yapımcıları tarafından internet ortamına sunularak geliştirilmeye çalışılmıştır. Kafa futbolundan farkı kale yerine potaya gönderimde bulunarak basket yapmaktır. Benzer özellikleri ise koca kafalar ile oynanması ve elden ziyade kafanın daha işlevsel olması şeklinde özetleyebiliriz. Kafa Basketbolu sayfasında çeşitlerini de bulabileceğiniz bu oyunun çocuklar tarafından çok sevildiğini ve halen daha keyifle oynandığının ve hatta arandığını belirtmeden geçemeyeceğim. Çok zevkli olan kafa topu oyunlarının her çeşidinde ayrı bir haz alacağınızdan emin olabilirsiniz. Online Kafa Topu oyununun daha da geliştirilerek farklı spor dallarına ve özellikle basketbola uyarlanması ümidiyle..

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap