Buradasınız : Ana Sayfa //Zayıflama//Pozitif Zayıflama Düşüncesi

Pozitif Zayıflama Düşüncesi

Vücudunuzla ilgili ne hissettiğiniz, kendinizle ilgili ne hissettiğinize bağlı olabilir. Birçok kişi nasıl görünmeyi istedikleri ile nasıl göründüklerini karşılaştırdıkları zaman karamsarlığa kapılırlar. Tabi ki her zaman herkes mükemmel bir vücuda sahip olamaz. Fakat bu imkansız değildir. Düzenli bir diyet programı, düzenli egzersizler ve lida zayıflama hapı yardımı ile bu mümkündür. Bu duygusal incinme ile sonuçlanır. Vücudunuzla ilgili mükemmel olmasa da pozitif bakış açısına sahip olmanız başarı için önemlidir. Kilo vererek ve sağlığınızı geliştirerek neler başardığınız konusunda kendinizi iyi hissetmeniz için vücudunuz konusunda kendinizi iyi hissetmeniz gerekir. Kendi çabalarınız ile verdiğiniz birkaç kilo bile size moral vermelidir ve bunu bir başarı olarak kabul etmelisiniz. Çünkü küçük miktarlarda kilo vermek daha büyük başarıların sinyali olabilir. Bu sebeple başarılarınızı küçümsemeyin ve daha fazlası için odaklanın.

Pozitif Zayıflama Düşüncesi

Pozitif Zayıflama Düşüncesi

Vücudunuzu daha pozitif bir ışıkta görebilmeniz için öneriler. Vücudunuzu bir armağan gibigörün. Yaşamanızı, hareket etmenizi, başarmanızı ve zevk almanızı sağlıyor. Vücudunuzla ilgili iyi şeylere odaklanırsanız o size rakip değil daha fazla dost olur. Vücut görüntünüzü kendinize saygı ile denk tutmayın. Nasıl göründüğünüzün kim olduğunuz anlamına geldiğini varsaymak, kilo vermekle ilgili hedefinizi sabote eder. Görüntünüz sadece yaşamınızın bir tek yönüdür. Görüntünüzden (ya da kendinizi nasıl gördüğünüzden) bağımsız olarak birçok alanda başarılı olabilirsiniz. Hayatta iyi olduğunuz şeylere odaklanın.

Vücudunuza bakmaktan çekinmeyin. Birçok kimse kendi yansımalarını görmemek için aynalardan ve pencerelerden kaçınır. Öyle yapmak yerine yansımanızı başarınızı ölçmenin bir yolu olarak düşünün. Kendinizin pozitif yanlarını liste halinde yazın ve bu listeye sık sık yeni maddeler ekleyin. Desteğe ihtiyacınız olduğu zaman listeye başvurun. Buna ek olarak banyonuzun aynasına, otomobilinize ya da ofisteki masanıza kendinizi onaylayan mesajlar yapıştırın: “Ben güçlü ve dirençliyim” gibi. Sizin kilo verme ve sağlıklı yaşama çabalarınızı destekleyen pozitif insanlarla arkadaşlık edin. Unutmayın ki, görüntü sağlıkla bağlantılı değildir. Bazı insanlar incedir fakat artan sağlık problemleri vardır. Tersine, başka insanların mükemmel bir görüntüleri olmayabilir fakat davranışları ve ruh halleri harikadır. Güzellik insanın içinden gelir. Kendinizi iyi hissediyorsanız pozitif dış görünüşünüz parıldayacaktır.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap