Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//Project Livewire (Harley Davidson’ın ilk elektrikli motosikleti)

Project Livewire (Harley Davidson’ın ilk elektrikli motosikleti)

Harley Davidson, ilk elektrikli motosikleti  Project Livewire’ı görücüye çıkardı.

Motosiklet denilince akla ilk gelen markalardan birisi (hatta pek çoğumuza göre birincisi) olan Harley Davidson, ilk elektrikli motosikleti  Project Livewire‘ı görücüye çıkardı. Kırmızı ile siyahın muhteşem uyumuyla tasarlanan Harley Davidson Livewire, henüz resmiyet kazanmasa da büyük ihtimalle, 74 HP/74 Nm gücünde olacak ve 148 km/s hıza erişebilecek. 0-100 km/s hızlanmasının ise 4 saniyenin altında gerçekleşeceğini göz önüne alırsak bir adrenalin canavarı olacağını söyleyebiliriz.

Project Livewire

Harley Davidson Project Livewire

Buna bir de Harley Davidson‘un efsane sesini eklediğimizde, karşımıza çıkacak manzaranın tadına doyulması güç olacağı kesin. Harley Davidson Project Livewire‘ın ağırlığının 110 kg dolayında olacağı öngörülürken, 220V’de 3.5 saatte tam şarj olacak li-ion formundaki bataryası 85 km menzile sahip olacak. Modelin diğer motosikletlerdeki gibi 3.3 kw’lık şarj sistemine sahip olacağı öngörüsü ile 10kw/s paketini kullanacağını tahmin edebiliriz. Bu arada Harley Davidson Başkanı Matt Levatich’e göre, model şimdiye dek üretilmiş en hafif alüminyum tekerleklere ev sahipliği yapacak.

Harley Davidson Project Livewire henüz prototip formda olduğundan satışa sunulmasına daha uzunca bir süre olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak Amerika’daki 30 farklı şehirde test sürüşlerine başlanacak olan Harley Davidson Project Livewire, kullanıcılarından gelen geri bildirimler doğrultusunda nihai şeklini alacak.

Harley Davidson Project Livewire Test Sürüşü (New York)

1 Yorum yapılmış " Project Livewire (Harley Davidson’ın ilk elektrikli motosikleti) "

  1. Desenize beklenen haber. Harley tarzını elektrikle kullanmak harika bir olay. Elektrikli araçlar gün geçtikçe artıyor. Bu da ülke ekonomimiz açısından da iyi olacak.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap