Buradasınız : Ana Sayfa //Video İzle//Recep Tayyip Erdoğan’ın Yasaklanan Cumhurbaşkanlığı Reklamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Yasaklanan Cumhurbaşkanlığı Reklamı

10 Ağustos 2014 pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için adayların seçim çalışması sürüyor. AKP’nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, seçim propagandasında kullanılmak üzere bir reklam filmi hazırlattı. Kısa bir süre televizyon kanallarında yayınlanan Erdoğan’ın reklamı “Ezan sesi, seccade ve dua eden kadın görüntüsü” kullanılarak dini duyguların istismar edildiği gerekçesiyle Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yasaklandı. YSK’nin yasakladığı Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Reklamı yazının devamında.

Erdoğanın Yasaklanan Cumhurbaşkanlığı Reklamı

Erdoğanın Yasaklanan Cumhurbaşkanlığı Reklamı

AKP, her seçimden önce olduğu gibi Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce de insanların milli ve dini duyguları üzerinden oy toplama çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda 10 Ağustos ve 24 Ağustos’ta iki tur halinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce Recep Tayyip Erdoğan için hazırlanan reklam videosu da bunlardan biri oldu. Namaz kılan kadın ve ezan sesini oy toplamak için kullanan reklam, YSK tarafından yerinde bir kararla yasaklandı.

YSK’nın kararı neden yerinde biliyor musunuz? Çünkü aynı reklamı diğer adaylar olan Ekmeleddin İhsanoğlu ya da Selahattin Demirtaş yapsa AKP’liler hiç vakit kaybetmeden linç kampanyası başlatırlardı. Dini ve milli öğeleri yalnızca kendi tekellerindeymiş gibi birer oy toplama aracı olarak kullanan AKP’nin bu yaptığını esefle kınıyoruz ve Erdoğan’ın yasaklanan reklamını sizlerle paylaşarak takdiri sizlere bırakıyoruz.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Yasaklanan Cumhurbaşkanlığı Reklamı

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap