Buradasınız : Ana Sayfa //Kişisel Gelişim//Saatlerin anlamlarını biliyor musunuz?

Saatlerin anlamlarını biliyor musunuz?

İnsanoğlunun tarih boyunca ihtiyaç duyduğu zaman bilgisi, Mısırlılar tarafından bundan yaklaşık 6000 yıl önce ilk saatin icat edilmesiyle bilinir hale gelmiştir. Mısırlı mucitler ilk saatin kullanımında güneşten yararlandıkları için bu saate “Güneş Saati” adını vermişlerdir. Daha sonraki yüzyıllarda saat mekanik hale gelmiş ve güneşten bağımsız halde çalışmaya başlamıştır. Günümüz teknoloji çağında ise mekanik saatlere ek olarak dijital saatler kullanılmaktadır. Saat hakkında bu kadar bilgi verdikten sonra, asıl konumuz olan saatlerin anlamları konusuna geçebiliriz.

Saatlerin anlamları

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki bu konunun detaylarını saatlerin anlamı sitesinde bulabilirsiniz. Son yıllarda popüler hale gelen saatlerin anlamları konusu, her saat ve dakikanın ayrı bir anlamı olduğuna inanan insanlar tarafından üretilmiştir. Daha çok aynı sayılardan oluşan saat ve dakikalara anlamlar yüklenmiştir.

Örneğin saat 02:02 olduğunda gönlünüzdeki insanın da size karşı aynı duygular beslediği anlamını çıkartabilirsiniz. Futbol tutkunları saatin taraftarı oldukları takımın kuruluş yılı olan tarihe geldiğinde sosyal medyada bu saati paylaşarak hangi takımlı olduklarını belli ettiklerine çokça şahit olabilirsiniz. Örneğin saat Galatasaray’ın kuruluş yılı olan 19:05’yi gösterdiğinde arkadaşlarınız arasından bunu paylaşan birileri mutlaka çıkar. Çünkü o kişi için saat 19:05’nin anlamı Galatasaray’dır. Aynı şey 19:03 saatini paylaşan Beşiktaşlılar ve 19:07 saatini paylaşan Fenerbahçe taraftarı için de geçerlidir.

1 Yorum yapılmış " Saatlerin anlamlarını biliyor musunuz? "

  1. Sevgi fm dedi ki:

    Benim gönlümdeki insanın beni sevmesi için 02:02’yi mi bekleyelim yani 🙂

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap