Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//Saç Dökülmesi Nedenleri

Saç Dökülmesi Nedenleri

İster kadın olun ister erkek görünüşünüzde en çok önem verdiğiniz noktalardan birisi saçlarınızdır. Çünkü saçlarınız dışarıdan sizi görenlerin dikkatini diğer bölgelerinizden daha fazla çeker. Hal böyle olunca saç güzelliği ve saç sağlığı iki önemli konu olarak karşımıza çıkıyor. Güzel saçlara sahip olabilmek için öncelikle saçlarınızın sağlıklı olması gerekiyor. Sağlıklı saçlara istediğiniz malzemeyi kullanarak istediğiniz şekli verebilirsiniz. Ancak saçlarınız sağlıklı değilse, kullandığınız her saç ürünü saçınıza daha çok zarar verecektir. Bu zararların en başında saç dökülmesi gelmektedir. Hali hazırda zaten dökülmekte olan saçlarınız varsa, bunun üzerine siz de çeşitli saç şekillendirme ürünleri kullanıyorsanız saçlarınızın dökülmesi hızlanacaktır.

Saç Dökülmesi ve Saç Dökülmesi Nedenleri

Saç Dökülmesi ve Saç Dökülmesi Nedenleri

Saç dökülmesi nedenleri arasında genetik, beslenme ve saç hijyenine bağlı çeşitli nedenler yer almaktadır. Ailenizde saç dökülmesi sık görülüyorsa bu konuda yapabileceğiniz pek fazla bir şey yok. Ancak yinede saç bakımınızı saç türünüze uygun ve düzenli bir şekilde yaparsanız, saç dökülmesini en aza indirebilirsiniz. Beslenmeye bağlı faktörler ise biraz daha karmaşıktır. Saçlarınızın yenilenmesi için vücudunuzun bir takım mineral ve vitaminlere ihtiyacı vardır. Eğer saçlarınızın ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri yeteri kadar tüketmezseniz yine saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalırsınız. Hijyene bağlı saç dökülmesi nedenleri ise saç temizliği ile ilgilidir. Saçlarınız havada bulunan ve zararlı olan serbest radikallere en çok maruz kalan bölgenizdir. Bu nedenle nasıl el ve yüz hijyenine dikkat ediyorsanız aynı şekilde saç hijyenine de dikkat etmek zorundasınız.

Saç dökülmesinin kesin bir çözümü olmamakla birlikte yaşam tarzınız, beslenmeniz ve temizliğinize dikkat etmeniz halinde saç dökülmesini en aza indirebilirsiniz. Unutmayın her şey de olduğu gibi sağlıklı ve güzel saçlara kavuşmada da yapmanız gereken en önemli şey beslenmenize dikkat etmenizdir.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap