Buradasınız : Ana Sayfa //Biyografiler//Selin Girit Kimdir?

Selin Girit Kimdir?

Selin Girit ismi şu sıralar Twitter kullanıcıları tarafından sık sık duyulmuştur. Zira Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Gezi Parkı hakkında tweet atan BBC muhabiri Selin Girit‘e yüklendi. Gökçek, Girit‘i İngiltere’ye ajanlık yapmakla suçladı.

Selin Girit

Selin Girit

Melih Gökçek'in Selin Girit hakkındaki tweetleri

Melih Gökçek’in Selin Girit hakkındaki tweetleri

Selin Girit Kimdir?

Selin Girit  1977 doğumlu, Türk haber sunucusu, tiyatro oyuncusu ve çevirmen. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunur. RADA ve King’s College’da Metin ve Performans çalışmaları üzerine yüksek lisans yapmaktadır. Altıdan Sonra Tiyatro’ya 2000 yılında katılmıştır. 2006’dan bu yana BBC’de gazeteci olarak çalışmaktadır. Altıdan Sonra Tiyatro’da Bekleme Salonu, Ver Elini, Yeni Dünya! ve Satıcının Ölümü oyunlarında oyuncu olarak yer almıştır. Aleks Sierz’in kitabını Suratına Tiyatro: Britanya’da In-Yer-Face Tiyatrosu olarak çevirmiş ve Mitos Yayınları tarafından raflara yerleştirilmiştir.

1 Yorum yapılmış " Selin Girit Kimdir? "

  1. Azmi Güran dedi ki:

    Tebrik ederim Selin hanimefendi. Guzel konusmanizla dinleyicilerinizi büyülediniz.Ben birinci Cihan harbini ve Istiklal harbini yasamis neslin oglu ve Atatürk zamaninin büyük kismini yasamis kimse olarakgözümden bir sey kacmadi. Geçen son 50 seneyi anlattiniz, ama ondan önceki zamana hiç deginmediniz. O devir Türkiye’nin bir daha gelmiyecek altin, dünyada saygi, hürmet gördügü devirdi. Sizi tekrar tebrik ediyorum. Keske bende dinleyicileriniz arasinda olsaydim. Hürmetlerimle hanimefendi.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap