Buradasınız : Ana Sayfa //Spor Haberleri//Semih Kaya Galatasaray’a İhanet Etmektedir!

Semih Kaya Galatasaray’a İhanet Etmektedir!

Evet yazının başlığında olduğu gibi Semih Kaya’nın Galatasaray’a ihanet ettiğini iddia ediyorum! Kendimi bildim bileli yani yaklaşık 25-26 yıldır, iyi günde kötü günde takımını destekleyen sıkı bir Galatasaray taraftarıyım. Bir futbolcunun kötü gününde olmasını anlayışla karşılayabilir, o maçta yaptığı hatalara rağmen onu destekleyebilirim. Ancak 4-0’lık Kasımpaşa mağlubiyetinin baş mimarlarından Semih Kaya‘nın desteklenecek, arkasında durulacak hiçbir kredisinin kalmadığını düşünüyorum. 2013-2014 sezonunun genelini değerlendirdiğimizde Semih Kaya‘nın yaptığı saçmalıklarla Galatasaray’a kaybettirdiği puanların neredeyse ezeli rakibimiz Fenerbahçe’yle aramızda olan puan farkı kadar olduğu apaçık ortada.

Semih Kaya

Semih Kaya

Bir savunma oyuncusu olarak futbolun yalnızca savunmadan ibaret olduğunu sandığını düşündüğüm Semih Kaya, Galatasaray formasını giymeyi hiçbir şekilde hak etmemektedir. Orta sahadan kendisine atılan her topu önce geriye dönüp, sonra tekrar ortaya sahaya doğru dönmeye çalışarak saklamak istemesi (bunu hangi düşünceyle yaptığını hala çözemedim) ayağındaki topların %90’ının kaybederek rakip futbolcuyu kaleciyle karşı karşıya bırakmaktadır. Topu kaybettiği anda kendisini yere atma huyunu dile getirmeme bile gerek olmadığını düşünüyorum. Bir savunma oyuncusu orta sahadan kendisine atılan topu rakibin baskısıyla kaybedeceğini düşündüğü anda, ya kalecisine pas verir ya da topu en kısa yoldan taca ya da kornere atar. Ancak Semih Kaya hem futbolu savunmadan ibaret zannediyor hem de bir savunma oyuncusunun en temel hareketini bile yapamıyor.

Hem iyi günde hem kötü günde Galatasaray’ı destekledim ve desteklemeye devam edeceğim. Ancak işin içinde ihanet varsa içimden hiçbir şekilde destek vermek gelmiyor. Bu ihaneti hem Semih Kaya hem de ona tahammül edene teknik ve yönetim kadrosu yapmaktadır.

Teknik kadronun ve Galatasaray yönetiminin Semih Kaya gibi hiçbir gelişme göstermeyen bir futbolcuya daha ne kadar tahammül edeceği kafamdaki en büyük soru işareti. Bu sezon yaşanan başarısızlıkların tekrarlanmaması için başta Semih Kaya olmak üzere Umut Bulut, Ceyhun Gülselam, Eboue, Didier Drogba ve Emre Çolak gibi isimlerin hepsinin takımdan gönderilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap