Buradasınız : Ana Sayfa //Akıllı Cep Telefonları//Sony Xperia Z1 Fiyatı, İnceleme ve Teknik Özellikleri

Sony Xperia Z1 Fiyatı, İnceleme ve Teknik Özellikleri

Galaxy Note 3 ve Galaxy Gear’ın ardından merakla beklenen bir diğer cihaz da Sony’nin Xperia Z1 modeli. Ürün Sony CEO’su Kunimasa Suziki tarafından “Efsanenin geldiği son nokta” diye tanımlanıyor. Xperia serisinin su geçirmezlik ve şık tasarımlı telefonunun başarısını biraz daha ilerletmiş durumda. Xperia Z1, Sony’nin televizyonlarında da yer alan TRILUMINOS ve X-Realty teknolojisine de de yer vermiş. Böylelikle Full HD ekran çözünürlüğü sunan bir ekranda renklerin çok daha keskin ve daha canlı olduğunu görebiliyorsunuz.Sony Xperia Z1 kamera başarısı ile de ön planda. 20.7 mega piksel kamerası bulunan cihazın düşük ışıklı ortamlarda da keskin ve net görüntüler elde ettiği söyleniyor. BIONZ görüntü işleme motorunu 27mm geniş açı ve parlak F2.0 diyafram ile geliştirilen geniş 1/2.3 tipi CMOS görüntü sensörü Exmor RS de Xperia Z1’de yerini almış ve G Lens ile birlikte Sony Xperia Z1 akıllı kamera pardon akıllı telefon içerisinde yer alıyor.

Qualcomm’un kullandığı en güçlü mobil işlemci olan Snapdragon 800’e yer veren Xperia Z1, 2.2 GHz hızında çalışıyor. Grafik işlemcisi olarak Adreno 330’a yer verilen cihazın 2GB RAM’i ve 16 GB dahili hafızası gibi son derece ileri seviyede performans gösterecek özelliklerde. Cihazda dahili hafızasının yanı sıra microSD kart desteği de bulunuyor. Sony akıllı telefonların pil ömrünü 4 kata kadar uzatan Batarya STAMINA modu bulunan ürününü 3000 mAh’lik bataryası ile satışa sunuluyor.

Sony Xperia Z1

Dayanıklı ön ve arka camı alüminyum çerçevesini şık OmniBalance tasarım dokunuşlarıyla buluşturan 8.3 mm’lik inceliğindeki Sony Xperia Z1, IP 55 ve IP 58 kriterlerinde suya ve toza dayanıklılık gösteriyor.

Sony Xperia Z1 Teknik Özellikleri

Sony Xperia Z1 Teknik Özellikleri

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap