Buradasınız : Ana Sayfa //Ekonomi Haberleri//Trafik Sigortası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Trafik Sigortası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Araç sahipleri şimdilerde artık ister sıfır isterse 2. el bir araç sahibi olsun fark etmez, yaptıkları şeylerin başında araçları için zorunlu trafik sigortası yaptırıyorlar. Böylece gerek kendi araçlarında gerekse yapılacak trafik kazası sonrasında karşı taraftaki araç ve yayalarda meydana gelebilecek maddi sorunları çok daha hızlı bir şekilde kontrol altına alabileceklerdir. Bundan dolayı artık insanlar trafik sigortası konusunda bilinçlendiler ve hiç vakit kaybetmeden generali trafik sigortası hesaplama sonrasında sigorta poliçelerini hazırlatıyor, süresi biten poliçelerini de hızlıca yeniliyorlar.

trafik sigortası

Trafiğe çıkacak araçlar için trafik sigortası hesaplama işleminde pek çok farklı şey öne çıkartılıyor. Sigortalar için hazırlanacak limitler pek çok farklı etkene bağlı olarak değişim göstermektedir. Ödenilecek prime bağlı olacak şekilde üst limitler belirlenir.

Meydana gelecek olan zararlar limitleri aşıyorsa, aracın sahibi aşılan limit oranında sorumluluk sahibi olacaktır. Yapılacak olan trafik sigortası hesaplama işleminde aracın modeli, markası, aracın nerede olduğu, ülkenin o anki ekonomik durumu, döviz kuru gibi pek çok farklı etkenler dikkatli olarak incelenmekte ve buna göre de trafik sigortası hesaplaması yapılmaktadır. Genel olarak trafik sigortaları 1 yılı kapsar. Bunun sonrasında ise araçlara yeniden trafik sigortası yaptırması gerekir.

Trafik sigortası hesaplaması ardından sigortanın yaptırılmamasının ardından eğer ki araç sigortasız bir şekilde araç trafiğe çıkarsa ve trafikte yakalanırsa, bunun ciddi bir cezai yaptırımı olacağından kişilerin dikkatli olmaları gerekmektedir.

2 Yorum yapılmış " Trafik Sigortası Hesaplama Nasıl Yapılır? "

  1. Nurullah dedi ki:

    Yeni aldığımız aracınkini sayenizde hesapladık.

  2. Erkan Arslan dedi ki:

    Ne yazıkki sigorta fiyatları eskisi gibi değil. Vatandaş 4000 liraya aldığı araca 1200 lira sigorta ödemek zorunda kalıyor… Devletin bu sistemi değiştirmesi gerekli.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap