Buradasınız : Ana Sayfa //Websiteleri//Twitch Nedir? Google Twitch’i 1 Milyar Dolara Satın Alıyor!

Twitch Nedir? Google Twitch’i 1 Milyar Dolara Satın Alıyor!

Dünya genelinde en çok kullanılan arama motoru olan Google, Twitch.tv adresinde hizmet veren Twitch‘i 1 milyar dolara satın alma aşamasında olduğunu duyurdu. The Wall Street Journal konuyla ilgili haberinde bunun sadece bir söylenti olduğunu ve henüz imzalanan bir anlaşma olmadığını belirti. Peki nedir bu Twitch? Google Twitch’i neden satın alıyor. Bu soruların cevapları haberimizin devamında.

Twitch Nedir

Twitch Nedir

Twitch Nedir?

Twitch, oyun meraklılarına özel bir video sitesidir. Dünya genelinde oyunseverlerin en çok ziyaret ettiği video sitesidir de diyebiliriz. Aylık ortalama 45 milyon oyunsever Twitch’i ziyaret etmektedir. Twitch‘i diğer video sitelerinden ayıran en önemli özelliği, multiplayer oynana online oyunları dışarıdan izleme imkanı sağlaması. Yani bir grup farklı insanın farklı yerlerden bağlandığı online oyunu, dışarıdan biri olarak canlı izleyebiliyorsunuz.

League of Legends, Counter-Strike, World of Warcraft, Diablo, StarCraft ve MineCraft gibi birçok popüler oyunu canlı olarak izleyebileceğiniz, ayrıca oyun oynanırken kameralarınızla konferans görüşme yöntemiyle oynanan oyun hakkında yorumlarınızı paylaşabilceğiniz Twitch‘in, Google tarafından satın alınıp alınmayacağı dijital dünyada büyük merak konusu olmuş durumda.

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap