Buradasınız : Ana Sayfa //Haberler//Uluslararası Banknot Kurumu’nun son üç yıldır yılın en güzel parası seçtiği Tenge hangi ülkenin banknotudur?

Uluslararası Banknot Kurumu’nun son üç yıldır yılın en güzel parası seçtiği Tenge hangi ülkenin banknotudur?

Uluslararası Banknot Kurumu’nun son üç yıldır yılın en güzel parası seçtiği Tenge hangi ülkenin banknotudur? Sunucusu Kenan Işık’ın geçirdiği kaza sonucu hala yoğun bakımda uyutulduğu Kim Milyoner Olmak İster’in bu akşamki sunucusu Sinan Çetin oldu. ATV’nin izlenme rekorları kıran fenomen bilgi kültür yarışması programı Kim Milyoner Olmak İster?, Sinan Çetin’ın sunduğu bölümüyle 3 Haziran 2014 salı akşamı saat 23:35’da ekranlara geldi. Yarışmanın bu akşamki bölümünde 30.000 TL’lik soruyu geçen yarışmacıya sorulan 60.000 TL’lik sorusu şu şekildeydi;

Tenge

Tenge

Soru: Uluslararası Banknot Kurumu’nun son üç yıldır yılın en güzel parası seçtiği Tenge hangi ülkenin banknotudur?

A) Kuzey Kore
B) Moğolistan
C) Kazakistan
D) Afganistan

Cevap: Kazakistan

Teñge (kz. Теңге) , Kazakistan devletinin para birimidir.

2013’ün en iyi banknotu seçilen bin tengenin ön yüzünde Külteğin anıtlarından bir alıntı ve Kazak Eli Anıtı, arka yüzünde ise savaşan asker figürleri ile bir geyik resmi bulunuyor.

1 Yorum yapılmış " Uluslararası Banknot Kurumu’nun son üç yıldır yılın en güzel parası seçtiği Tenge hangi ülkenin banknotudur? "

  1. msgm dedi ki:

    eski tengenin resmi var

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap