Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//Wifi şifresi nasıl bulunur (Kablosuz Ağ)

Wifi şifresi nasıl bulunur (Kablosuz Ağ)

Günümüzde Wifi çok önemli bir yere sahip. Hem mobil cihazlardan hem de bilgisayarlarımızdan wifi aracılığıyla internete bağlanıyoruz. Fakat wifi şifresini unutursanız bunu nasıl bulacağınızı da bilmeniz lazım. Aksi takdirde internet sağlayıcınızla iletişime geçip şifrenizi öğrenmek zorunda kalabilirsiniz.

Wifi şifresini bulma için öncelikle bir bilgisayara ihtiyacınız olacaktır. Bilgisayarınızda wireless aradığınız yere gelin. Bu genellikle sağ alt köşede bulunuyor. (Windows bilgisayarlar için anlatıyoruz.) Buraya tıkladıktan bağlandığınız ağa sağ tıklayıp özelliklere girin. Burada güvenlik kısmından şifremi göster diyerek kolaylıkla wifi şifrenizi bulabiliyorsunuz.

Wifi şifresini bulma

Yalnız burada dikkat etmeniz gereken bir şey var. Eğer bu ağa bağlıysanız şifrenizi öğrenebiliyorsunuz. Yani diğer ağlara sağ tıklayıp özelliklere girerseniz herhangi bir şifre bulamazsınız. Zaten böyle bir şey olsaydı insanların kendi ağlarına şifre girmeleri de yersiz bir hareket olurdu.

Sizler de kablosuz ağlarınıza şifre girmeyi unutmayın. Başka bir kişinin sizin ağınıza izin almadan bağlanıp, sizin internet haklarınızı yemesine de izin vermeyin. Bu sizin wifi ağınızı hem yavaşlatır, hem de kotanızı bitirir. Sınırsız kotaya dahi sahip olsanız, adil kullanım hakkını geçer, internet hızınızı önemli ölçüde düşürür.

Eğer wifi kullanmıyor 3G ile internete bağlanıyorsunuz herhangi bir şifre bulmanıza gerek yok bunun için de operatörünüzün internet ayarlarını doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor. En çok kullanılan operatörlerden biri olan Avea için internet ayarları nasıl yapılır öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kaynak : http://www.izlesunu.com/kategori/bilgi

4 Yorum yapılmış " Wifi şifresi nasıl bulunur (Kablosuz Ağ) "

 1. Kaan Gürsoy dedi ki:

  Peki aynı şeyi cep telefonumuzdan nasıl öğrenebiliriz

  • admin dedi ki:

   Yazının içindeki bağlantıya tıklarsanız ayrıntıları bulabilirsiniz. İlginiz için teşekkürler.

 2. Merve dedi ki:

  Komşumuzun kablosuz ağına bağlıyız bu işlemi denedim ama yapamadım bilgisayarımız macbook

 3. Merve dedi ki:

  yardımcı olabilecek?

Copyright © 2011 Sosyolife: Popüler Bilgi Paylaşımı!. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap