10 Ünlü Kadından 10 Cilt Bakımı Tüyosu

  ünlü kadınların güzellik sırları
  ünlü kadınların güzellik sırları

  Cilt bakımı vaktiniz geldiğinde ünlü kadınların cilt bakımı tüyolarından yararlanmak istemez miydiniz? Ünlü kadın yıldızların başarılarının ardındaki yadsınamaz gerçek olan güzellikleri, cilt bakımına verdikleri önemden geliyor. Hem düşünsenize; güzellik sırlarını ünlüler bilmeyecek de kim bilecek? Bu yüzden hiçbir tereddüt göstermeden ünlülerin güzellik tüyolarını kullanabilirsiniz.

  Bazı kadınlar mükemmel cilde sahip olmak için tonla para harcıyor. Aslında buna hiç gerek yok. Bütçenizi hiç zorlamadan da güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

  Aşağıda aralarında Kimberly Snyder, Ellen DeGeneres, Natalia Rose, Natalie Portman ve Bethenny Frankel gibi birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı 10 ünlü kadından 10 cilt bakımı tüyosu bulacaksınız.

  ünlü kadınların cilt bakımı ve güzellik sırları

  Ünlü Kadınları Cilt Bakımı ve Güzellik Sırları

  1. Hindistan Cevizi Yağı

  Hindistancevizi yağı birçok cilt sorunu için mükemmel bir çözümdür. Kimberly Snyder, Güzellik Detoksu (The Beauty Detox Solution) kitabında, mükemmel bir cilde sahip olmanın vejetaryen beslenme ile olabileceğini söylerken, hindistan cevizi yağının birçok cilt probleminin çözümü olduğundan da bahsetmiş.

  2. Vejetaryen Olun

  Bir vejetaryen olan Ellen DeGeneres, aynı zamanda hayvanlar üzerinde test edilen kozmetik ürünlerinin kullanımına da kesinlikle karşı çıkan bir kişi.

  3. Toksik İçeren Güzellik Ürünlerinden Uzak Durun

  Kadınlar İçin Detoks kitabının yazarı Natalia Rose, kitabında toksik içeren güzellik ürünlerinden uzak durmanız gerektiğine değiniyor. Özellikle neredeyse her gün kullandığınız şampuan, kozmetik ürünleri ve vücut losyonu gibi ürünlerin toksik içermediğine emin olun. Bunların yerine doğal ürünleri tercih edebilirsiniz. Örneğin yüz bakımınız için hindistan cevizi yağı ve deniz tuzu kullanabilirsiniz.

  4. Cilt Bakımı Ürünleri Kullanmayı Abartmayın

  Yağlı bir cilde sahip olsanız bile her dakika yüz temizleyici bir ürün kullanmanız gerekmiyor. Cilt bakım ürünleri aşırı kullanımda cildinizi tahriş eder ve hatta daha yağlı ve hassas bir cilde de yol açabilir.

  5. Makyajı Abartmayın

  İsrail asıllı ABD’li oyuncu Natalie Portman, “güzel görünen bir cilde sahip olmanın yolunun abartılı makyaj yapmaktan uzak durmak” olduğunu söylüyor. “Güzel görünmek için makyajı abartmak yerine, trend olan kıyafet ve aksesuarları tercih edebilirsiniz” diye de ekliyor. Özellikle genç kızların yaptığı en büyük hatalardan biri makyajı abartmak oluyor. Doğal görünmenin sizi her zaman daha çekici yapacağını unutmayın.

  6. Makyaj Manyağı Olmayın

  ABD’li reality show yıldızı Bethenny Frankel, makyajsız hiçbir yere gidemeyen bir kadın olmamanızı tavsiye ediyor. Makyajı yalnızca gereken zamanda gerektiği kadar yapmak, kadını her zaman daha doğal ve daha çekici yapar diye de ekliyor.

  7. Yeşil Renkli Gıdalar Tüketin

  Güzellik ve detoks konularında kitapları olan iki ünlü kadın Natalia Rose ve Kimberly Snyder, güzel ve sağlıklı bir cilt için sağlıklı beslenmek gerektiğini vurguluyor. Kivi, ıspanak, brokoli, brüksel lahanası, marul, lahana, avokado, yeşil elma, salatalık, biber, taze soğan, roka gibi yeşil renkli gıdalar içerdikleri yüksek miktardaki antioksidanlar sayesinde sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmanızı sağlar. Her gün en az bir tür yeşil renkli gıda tüketirseniz, bir süre sonra cildinizdeki kırışıklıkların azaldığına şahit olabilirsiniz.

  8. Rooibos Çayı İçin

  Eğer cildinizin mükemmel görünmesini istiyorsanız Rooibos Çayı içmeye başlayabilirsiniz. Güney Afrika kökenli olan Rooibos Çayı kafein içermeyen, vanilyayı andıran tatlı bir lezzete sahip çaydır. Akne, iltihap ve cilt sorunlarını önlemeye yardımcı olan büyük miktarda antioksidan içerir. Yaklaşık 3-4 TL’ye size 2 ay yetecek kadar rooibos çayı temin edebilirsiniz.

  9. Cilt Bakımı Ürünlerini Doğru Kullanın

  Cildinize sadece ne uyguladığınız değil, nasıl uyguladığınız da çok önemlidir. Her ünlü kadın cilt bakım ürünlerini nasıl uygulayacaklarını çok iyi bilir. Çünkü doğru kullanıldıklarında cilt bakım ürünleri harikalar yaratabiliyor. Örneğin nemlendirici kullanırken, uyguladığınız bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmak ve cildinizin nemi daha hızlı alabilmesi için bir kaç saniye masaj uygulayabilirsiniz.

  10. Güneş Kremi Kullanın

  Plajda güneşlenmeyecek olsanız bile her gün mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Cildinize uyguladığınız güneş kremi sizi yalnızca cilt kanserine karşı korumuyor, aynı zamanda yaşlanmanın etkilerini de geciktiriyor. Cildiniz ve yüzünüz için kullandığınız güneş kremlerine ilerleyen yaşlarınızda teşekkür edeceksiniz. Ünlü kadınlar soğuk kış aylarında bile güneş kremi kullanmadan evden dışarı adımlarını atmıyor!

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here