2015 5 Bin Sosyal Destek Personeli Alım Şartları Neler?

0
190 okunma
Ahmet Davutoğlu
Ahmet Davutoğlu

Aile yaşamının kalitesi artırmak ve nüfusun korunmasına yönelik bir çalışma başlatan ve bu konuya yönelik bir paketin oluşturulduğunu açıklayan Başbakan Ahmet Davutoğlu bu paket ile birlikte 5 Bin Sosyal Destek Personeli alınacağını açıkladı. 5 Bin kişiye iş istihdamı yapılacağını, bunun yanında ailelerin sosyal yaşamda daha aktif olacağı, vatandaşların bir çok yeni haklara sahip olacağı konusunda açıklamalarda bulundu. 2015 yılında yapılması amaçlanan projede 5 bin Sosyal Destek Personeli alımı olacağının müjdesini verdi. Özellikle kadınlara yönelik hakların genişletileceği ve her vatandaşın geniş sosyal haklar kazanacağı bir paket olacağının açıklamasında bulundu. Sosyal Destek Personeli Alım Şartları Neler?, 5 Bin Sosyal Destek Personeli Hangi Bölümlerden Alınacak?, 5 Bin Sosyal Destek Personel Alım Şartları Neler?, Sosyal Destek Personeli Ne İş Yapar?, Asdep ile Sosyal Destek Personeli Alımının İlişkisi Nedir? Aile Sosyal Destek Programı Nedir?, Sosyal Destek Personel Alımı Ne Zaman?, Sosyal Destek Personel Alımına Başvur. Yazımızın devamında 5 Bin Sosyal Destek Personel Alımı ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

2015 5 Bin Sosyal Destek Personeli Alım Şartları Neler? Alım Ne Zaman?

Ahmet Davutoğlu

Başbakan Ahmet Davudoğlu’nun açıkladığı Aile ve Nüfusun korunması programını içeren paket oluşturulacağı için 5 bin yeni personele ihtiyaç duyulacağını açıkladı.

5 Bin Yeni Personel alınacak

Yeni pakette yer alan sosyal destek projesi kapsamında yeni personeller alınacak.

-Ailelere sosyal destek verecek ekipler kurulacak. Bu projesi için 5 bin yeni personel alacağız.

-Aile sosyal destek projesinde 38 programla desteğe ihtiyacı olan bütün vatandaşlarımıza ulaşacağız.

-Doğuma bağlı yarı zamanlı çalışmada düzenleme. Doğum nedeniyle ücretsiz izinlerde derece kademelendirme uygulamasına gececeğiz. Burada ücretsiz bir uygulama olacak.

-Gençlerde evliliği teşvik için ebeveynin 18 yaşa kadar açacağı ‘çeyiz hesabı’na devlet yüzde 15 katkı yapacak.

Bu uygulamalar  birkaç içerisinde tamamlanarak yasal zemini oluşturulup başlatılacak.

5 Bin Sosyal Destek Personeli alımına ilişkin paket açıklandı. Fakat personelin hangi şartlar altında alınacağı ve hangi bölüm mezunlarının olacağı henüz netleşmedi. 5 Bin Sosyal Destek Personeli alım şartları ve alımın ne zaman olacağı gibi soruların yanıtı açıklandığı andan itibaren sitemizde yayınlayacağız. Güncellenecek olan bilgiler için sitemizi takip etmeyi unutmayınız!!!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here