2015 WordPress Ücretsiz Responsive Magazin/Portal Temaları

2
124

Web dünyasının en çok kullanılan hazır web sitesi yazılımının WordPress olduğunu bu işlerin içindeki herkes çok iyi bilir. WordPress’in bu kadar çok tercih edilmesinin sebepleri saymakla bitmez ancak biz birkaç tanesine kısaca değinelim. Öncelikle WordPress sürekli güncellenen ve yeni nesil web uygulamalarına anında uyum sağlayabilen bir içerik yönetim sistemi (CMS) olarak dikkat çekiyor. Düzenli olarak güncelleniyor. WordPress için geliştirilmiş eklentiler (plugin) kullanıcıların her türlü ihtiyacını ücretsiz olarak karşılayabiliyor. Yine WordPress için yazılmış temalar kurumsal, kişisel, magazin, portal, şirket vb. her türlü web sitesinin ihtiyaçlarına cevap verebiliyor. Bu nedenlerden dolayı bir web sitesi açarken, alt yapı olarak öncelikle WordPress tercih ediliyor. Gelelim yazımızın ana konusuna yani 2015 WordPress Ücretsiz Responsive Magazin/Portal Temaları‘na.

Responsive‘in sözlükte kelime anlamı olarak esnek, uyumlu, duyarlı gibi karşılıkları yer alıyor. Web dünyasında son dönemlerde sık sık karşılaştığımız bu ifade, web sitesinin ziyaretçinin giriş yaptığı cihaz ile uyumlu olup olmadığını gösteriyor. Yani bir web sitesi responsive ise isterse akıllı telefonla girin, ister tablet ile girin görünüm olarak karşınıza göze hoş gelen ve site içinde kolayca dolaşabileceğiniz bir tasarım çıkar. Eğer site WordPress alt yapısını kullanıyorsa, bunun anlamı bu sitesi Responsive WordPress Teması kullanılmış demektir. Aslında Responsive’in web dünyasındaki tam karşılığı mobil uyumlu ifadesidir. Kısaca bir site responsive ise mobil uyumludur.

Şimdi 2015 yılında yayınlanan ve ücretsiz olan Responsive WordPress Magazin/Portal Temaları’nı paylaşalım.

2015 WordPress Ücretsiz Responsive Magazin/Portal Temaları

Aşağıda 5 adet Ücretsiz Responsive Worpress Magazin/Portal Teması bulacaksınız. Bu kadar az sayıda paylaşmamızın nedeni, çok fazla tema arasından seçim yapmanın çok zor olduğunu düşünmemizdir. En beğendiğimiz ücretsiz mobil uyumlu wordpress temalarını paylaştık ki siz de siteniz için bu 5 tema arasından en beğendiğinizi kolayca seçebilin.

1. MH Newsdesk Lite

MH Newsdesk Lite
MH Newsdesk Lite

İNDİRDEMO

2. MH Magazine lite

MH Magazine lite
MH Magazine lite

İNDİRDEMO

3. BresponZive

BresponZive
BresponZive

İNDİRDEMO

4. MesoColumn

MesoColumn
MesoColumn

İNDİRDEMO

5. ComboMag

ComboMag
ComboMag

İNDİRDEMO

2 YORUMLAR

  1. Temaların responsive olması gerçekten çok iyi. Bende bu temalara ek olarak ColorMag temasını kullanıyorum. Giriş seviyesi için çok başarılı bir tema. Tavsiye ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here