50 Bin Koruma Memuru Alınacak! 2014

17
278
50 Bin Koruma Memuru Alım Tarihi
50 Bin Koruma Memuru Alım Tarihi

Lise mezunu birçok gencin umutla beklediği Koruma Memuru Alımı haberi yayınlandı. İçişleri Bakanlığının uzun süre üzerinde çalıştığı Koruma Memuru Projesi için gerekli olan istihdam yapılacak. 2014 Koruma Memuru Alımı için ilk etapta 28 Bin 500 kişi memur olarak atanacak. Sonra bu sayı 50 Bine tamamlanacak. Gençlerimize büyük bir iş kapısı olarak açılan bu haberin detaylarını sizler için paylaşıyoruz. 50 Bin Koruma Memuru Ne Zaman Alınacak?,  50 Bin Koruma Memuru Başvuru Tarihi,  50 Bin Koruma Memurluğuna Başvur,  50 Bin Koruma Memuru Alım Şartları,  50 Bin Koruma Memuru 2014 Ne Zaman?,  50 Bin Koruma Memuru 2014 Başvuru Şartları, Koruma Memurları Nasıl Polis Olur?,  50 Bin Koruma Memuru Nerelerde Görev Yapacak,  50 Bin Koruma Memuru Atanacağı İller,  50 Bin Koruma Memuru Alımı detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

2014 50 Bin Koruma Memuru Alımı Şartları

50 Bin Koruma Memuru Alım Tarihi
50 Bin Koruma Memuru Alım Tarihi

2014 Alınacak Koruma memurları önemli devlet binaları hassas bölge ve noktalarda görev yapacak. Ayrıca hizmetin gerektirdiği kişi koruma işi de bu görevliler de olacak. Bunun yanında stadyumlar, spor müsabakaları sınavlar, konser, toplantı gibi halkın yoğun olarak bulunduğu kapalı ve açık etkinliklerde de koruma memurları görev başında olacak.

GENİŞ YETKİLER OLACAK
Emniyet teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı içerisinde bulunacak olan koruma memurları da diğer polisler gibi üniformalı ve silahlı olarak görev yapacak. Ayrıca bu görevliler sivil olarak da hizmet verebilecek. Koruma memurları polise verilen, durdurma, kimlik sorma, kontrol, arama, yakalama, olay yerini ve delilleri koruma, muhafaza altına alma, silah ve zor kullanma yetkilerine de sahip olacak.

6 YILDA POLİS OLMA İMKANI VAR

En az lise mezunu olanlar koruma memuru olacak. 
25 yaşından gün almayanlar başvurabilecek.
Atanacaklar 4 ay süreyle koruma memurluğu eğitimi alacak. 
Eğitim süresince masraflar devletçe karşılanacak.
Koruma memurluğu kadrolarına atanacaklar, beş yıl süreyle başka kurumlara naklen atanamayacak. 
En az altı yıl süreyle koruma görevi yapanlar kıdemli koruma memur olabilecek
Polisliğe geçiş imkanı da bulunacak. 
Lisans mezunu olanlardan en az bir yıl süreyle kıdemli koruma memuru olanlar polis memuru olabilecek.
Bunlara ait kontenjanlar Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulunca belirlenecek. 
Kadroda ağırlık taşraya verilecek.

Koruma memuru olmak isteyenlerde, KPSS lise puan türünden de 40-60 puan alma şartları aranacak. Fiziki yeterliliğin önemsendiğini belirten yetkililer, erkek adayların en az 1,72 metre, kız adayların ise 1,68 metre boyunda ve 25 yaşından küçük olmaları gerektiğini kaydetti. Açıköğretim lisesi mezunları da ön lisans ve üniversite mezunları da koruma memurluğu için başvurabilecek.

Kaynak: Takvim Gazetesi

17 YORUMLAR

    • Koruma memuru olmak isteyenlerde, KPSS lise puan türünden de 40-60 puan alma şartları aranacak. Fiziki yeterliliğin önemsendiğini belirten yetkililer, erkek adayların en az 1,72 metre, kız adayların ise 1,68 metre boyunda ve 25 yaşından küçük olmaları gerektiğini kaydetti. Açıköğretim lisesi mezunları da ön lisans ve üniversite mezunları da koruma memurluğu için başvurabilecek.

      Başvuru henüz başlamadı

  1. Admin yaş sınırı 28 çok fazla diyorsun..İyi dinle beni liseyi 18 yaşında bitirdim 19 aşında üniyi kazanamadım.20 yaşında girdim 2 yıllık kazandım 21 de başladım 24 bitti(1 yıl uzadı) askere gittim geldim yaş oldu 27 sen neyi anlatmaya çalışıyorsun

    • 18 yaşında liseyi bitirmişsin 2 yıl myo okuyup 20 yaşına gelmen ve askere gitmen gerekiyordu, askerden 22 de gelip iş hayatına atılman gerekiyordu. Sen neyi anlatıyorsun asıl? 28 yaşındakileri alsalar, 22 yaşındakilerin günahı ne olacak? O insanların hakları yenmiş olmayacak mı? Bu seni ilgilendiren bir durum. Başkalarını ilgilendirmez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here