Abiye Elbise Modelleri Cep Yakıyor

0
50

Günümüzde hızla değişen moda akımları içerisinde en çok bayan giyim alanının değiştiğini ve şekillendiğini görüyoruz. Bu değişimin altında yatan sebepler hızlı tüketim ekonomisiyle açıklanmaya çalışılsa da tamamen yeterli ve tatmin edici cevaplar değiller. Günümüzde abiye elbise modelleriarasındaki sürekli yenilenme ve değişim rüzgarı kadınların tüketim ekonomisine olan katkısını gözler önüne seriyor. Bun yüzden özellikle bayan giyim ürünleri olan abiye elbise modellerinin bir sezon içerisinden 3 – 4 defa yenilendiğini görebiliyoruz.

Bende her ne kadar istemesem de bu çarka ortak olmak zorunda kalıyorum. Sürekli önüme çıkarılan bu abiye elbise modelleri ister istemez dikkatimi çekiyor ve bende de alma isteği uyandırıyor. Özellikle rengarenk olan abiye elbise modellerine karşı koyabilmek inanılmaz derecede güç bir durum. Bu yüzden çoğu zaman kendimi abiye elbiseler arasında gezerken buluyorum. İster istemez içlerinden alabileceğim ya da kendimi frenleyemeyip almak istediğim abiye elbise modelleri çıkıyor. Üstelik birbirinden kaliteli abiye elbise markaları çok uygun fiyatlarla denk geldiği zaman bu abiye modellerini almamak imkansız hale geliyor. Bu şartlar altında abiye elbise almadığım zaman, kendimi dolandırılmış gibi hissediyorum. Böylesine büyük bir fırsatı kaçırdığım için sonradan kendimi suçlu hissediyorum. Normalde almayacağım bir abiye elbise modeli dahi olsa da kampanyalı fiyatından dolayı kendimi almak zorunda hissediyorum. Galiba pek çok kadının yaşadığı sıkıntıda bu olsa gerek. Bunun önüne geçmeye çalışsak da doğamızda olan bazı şeyler buna izin vermiyor ve bir şekilde bizi engellemeyi başarıyor.

Abiye elbise online satış mağazalarında abiye elbise modelleri çok daha uygun olması yüzünden internet üzerinden yaptığım alışverişler çok daha fazla arttı. Bunun sonucu olarak da kredi kartıyla yaptığım alışverişlere biraz fazla yüklenmek durumunda kaldım. Bu seferde abiye elbise modelleri yüzünden kredi kartım ağzına kadar borç ile doldu. Şu anda bu borcu nasıl kapacağımı bilmiyorum ve hala yeni çıkan abiye elbise modellerinde gözüm var. Gardırobumda giymediğim onlarca abiye olmasına rağmen, ben hala yenisini almak istiyorum. Bu alışkanlıktan her ne kadar kurtulmaya çalışsam da faydasız gibi duruyor. Bir türlü alışveriş yapma isteğimi, özelliklede abiye elbise alma isteğimi engelleyemiyorum. Bu konuda bir önlem almam zorunluluk olmaya başladı. Çünkü bu şekilde giderse bütçem buna daha fazla dayanamayacak. Bundan kurtulmak içinde artık alışveriş yapmayı bırakmam lazım. Çünkü bir sezon daha bu şekilde devam ederse hem evde kıyafet koyacak yerin kalmayacak, hem de yemek yiyecek param kalmayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here