Aksiyon ve Komedi Filmleri için en doğru adres!

0
259 okunma
aksiyon ve komedi filmleri

Türkiye’de aksiyon filmleri, hiç şüphesiz en beğenilen film türlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Bakıldığında, sinemalarda en çok izlenen film türlerinden bir tanesi olan aksiyon filmlerinin 2017 yılında en bilineni de Logan oldu. Hem bir baba hem de bir üstün yetenek olan Logan’ın muhteşem efektlerle dolu hikayesi, hemen herkesin beğenisini kazanmakla kalmadı, aynı zamanda filmin ödüllere boğulması da bekleniyor. 2016’da yayınlanan aksiyon filmleri içerisinde Resident Evil: Son Bölüm pek beğenilmese de, hiç şüphesiz yine oldukça fazla hasılat yapan filmlerden bir tanesi oldu. İlerleyen aylarda gelecek filmlere baktığımızda, tüm dünyanın yine pek çok yapımcı tarafından aksiyona doyacağı da aşikar.

aksiyon ve komedi filmleri

Bunun yanında elbette bir de komedi filmleri yer alıyor. Komedi filmleri kategorisi, son yılların belki de en çok Türk filmi izleten kategorilerinden bir tanesi zira pek çok insan, yabancı yapımların komedisinden pek anlamıyor, keza pek gülmüyorlar da. Bu sebepten Türk yapımı komedi filmlerinin Türkiye’de çok daha fazla ilgi çektiğini rahatlıkla görebiliyoruz. Son olarak Recep İvedik 5’i bu kategoride değerlendirebilmemiz mümkün. Survivor’da bıraktığımız Recep, şimdi yepyeni bir macera ile karşımızda ve bizleri yine her zaman olduğu gibi bolca güldürmeye hazır. Çoğu insanın izlediği ve zevk aldığı Recep İvedik dışında, Arif V 216 da fragmanı yayınlanan son komedi filmlerinden bir tanesi. Bakıldığında, Gora’nın devam filmi niteliğinde yorumlanabilecek olan Arif V 216; yine Gora’daki tüm oyuncu kadrosunu barındıracak gibi görünüyor. Başrolde ise elbette komedi filmleri öncüsü Cem Yılmaz olacak. Hem aksiyon filmleri, hem de komedi filmleri ekseninde harikalar yaratan, hem bir senarist, hem bir yönetmen, hem de harika bir oyuncu olan Cem Yılmaz’ın son filminde sürprizlerin de beklendiğini ek olarak belirtelim.

Türkiye’de pek matah bir kategori sayılmasa da, erotik film izle seçeneği ile yapımı üstlenilen pek çok yapıtın da çokça izlendiği belirtilebilir. Profesyonel bir kurgu üzerine kurulu olan bu filmler, hem kişiyi duygu bağlamında doyururken hem de kurgu bağlamında tamamıyla bir “film” olmayı biliyorlar ve Türkiye’de bu kategoride özgün içerikler olmasa da, yurtdışında artan sayıda, pek çok filmin yapılageldiği belirtilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here