ANI ÖLÜMSÜZLEŞTİRİN

0
148 okunma

Yaşadığımız çevre de, bir takım gelenekler görmekteyiz. Bu gelenekler, bazı kişiler tarafından sevilmese de, kabul etmeliyiz ki hayatımız da yer almaktadırlar. Nasıl ki, aç ve susuz yaşayamıyorsak dolayısı ile bu etkenler, olmadan da yaşamamız mümkün değildir. Nereye gidersek gidelim, anı ölümsüzleştirmek diye tabir ettiğimiz, olguyu gerçekleştiririz. Bunları bazen resimle, bazen de video gibi teknolojinin bize sunduğu eserlerle yaparız. Aslın da bir anı olarak, gelecek nesillere bırakacağımız, bir değer olarak bakacak olursak, ne kadar isabetli bir tutuş yaptığımızı da görmemiz mümkün olacaktır. Evlilik hayatımız da yer alan en büyük olaylardan bir tanesidir. Günümüz de dul olan nadir arkadaşlarımız da olsa, istisnalar kaideyi bozmaz düşüncesin de, normal şartlar da bir kez evlilik yapacağımız ortaya çıkmaktadır. Hayatımız da bir kez yer alacak şey de, ole değerli kılınmalıdır ki, hani derler ya, tabiri caize, anı ölümsüzleştirelim, ifadesi bu durumu açıklamaktadır. Düğünlerimiz dede kullanılan sistem kuşkusuz aynıdır. En mutlu günümüzü bir görüntüleme ile çevremize yansıtmak isteriz.

Düğün Klipi, hepimizin bildiği gibi bizlerin düğün salonuna girdiğimiz andan itibaren her dakikamızı ve her anımızı kayda alan görüntülemedir. Bu görüntüleme aslın da bizlere kendimizi yansıtan aynadır. Hal ve hareketlerimizi, tutum ve davranışlarımızı vb. gibi durumlarımızı anlatan ve teknolojiye bağlı kalarak bunları kayıt eden olgulardır. Düğün klipi, nadir olarak bazı arkadaşlarımızın hoşuna gitmese de büyük bir kitlenin bu olguyu desteklediği de görülmektedir.

düğün klibi

Bir yazar olarak şunu söylemeliyim ki; kendimizin artı veya eksi yönlerini görmek anlamın da ve eksik yönlerimizi tamamlamamız için, fevkalade bir yapıdır. Fakat bunun neticesin de olumsuz durumlar da çıkabilir. Unutulmamalıdır ki, her dakika ve her saniye izlenmektesiniz.

Düğün klipi, bizlere gerekli bir etkendir. Şartlar ne olursa olsun her şeyin ilki güzeldir. Hayatın bizlere neler göstereceğini bilemeyiz. Kesinlikle bir sonu olan ömrümüzün ve dünyamızın, elimizden ve avucumuzdan çekildiği an, bütün bunların bir değeri kalmayacaktır. İnsanlığın emrin de olan bu sistem de bir gün son bulacaktır. Ve çok iyi bilinmelidir ki İnsan yaşıyorken özgürdür. Detaylı bilgiyi Sayın Eray Hacıosmanoğlu kendi sitesinde http://www.erayhaciosmanoglu.com/dugun-klibi-cektirmeyi-dusunmeden-once-bunlari-bilin/ linkinde paylaşmış dilerseniz ünlü düğün fotoğrafçısının fikirlerine buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here