Araç Güvenlik Kamerası Zorunlu mu Olacak?

0
349 okunma
Araç Güvenlik Kamerası
Araç Güvenlik Kamerası

Ben de kendi arabasıyla işe gelip giden çoğu çalışan gibi işe giderken radyo dinlemeyi sevenlerdenim. Genelde PowerTürk ya da Best FM gibi radyo kanallarını dinlerim. Bu akşam işten dönerken dinlediğim Best FM’de bir ürünün pazarlaması yapılıyordu. Biraz dikkatli dinleyince ürünün Araç Güvenlik Kamerası olduğunu anladım. Pazarlamasını yapan firma yetkilisi Araç Güvenlik Kamerası‘nın çok yakında zorunlu hale geleceğini ve kamera fiyatlarının aşırı şekilde yükseleceğini söylüyordu. Bundan dolayı bir an önce araç güvenlik kamerası satın almamız gerektiğini vs. anlatıyordu. Peki gerçekten araç güvenlik kamerası zorunlu olacak mı? Ve araç güvenlik kamerası fiyatları hangi seviyelerde? Bu soruların cevaplarına haberimizin devamında cevap vermeye çalıştık.

Araç Güvenlik Kamerası Zorunlu mu Olacak?

Şu anda bildiğim kadarıyla Rusya da zorunlu olan araç güvenlik kamerası, trafik kazalarını önlemekten ziyade araç ve sahibinin güvenliği için sürekli kayıt halinde çalışıyor. Hatta Rusya’da trafikte kaydedilmiş bir çok ilginç görüntü internet ortamında bol bol dolaşıyor.

Peki ülkemizde araç güvenlik kamerası zorunlu olacak mı?

Geçtiğimiz günlerde ESP (Elektronik Stabilite Programı) ve Lastik Basınç Kontrol Sistemi’nin AB uyum yasaları çerçevesinde önümüzdeki dönemde zorunlu hale geleceğini biliyoruz. Ancak araç güvenlik kamerasının zorunlu olacağıyla ilgili yapılmış resmi bir açıklama yok.

Tabi araç güvenlik kamerasını aracınıza taktırmak için bu cihazın illaki zorunlu olması gerekmiyor. Aracım da bulunsun faydası olur diyorsanız herhangi bir oto elektronik ürünleri mağazasından ya da internet üzerinde güvendiğiniz bir e-ticaret sitesinden temin edebilirsiniz.

Peki araç güvenlik kamerası fiyatları hangi seviyelerde?

Araç güvenlik kamerası fiyatları; kameranın kalitesine ve işlevine göre yaklaşık 100 TL ile 400 TL arasında değişiyor.

Araç güvenlik kamerasının zorunlu olup olmayacağı konusuyla ilgili bizim bildiklerimiz bu kadar. Sizin de konuyla ilgili bilginiz varsa ve paylaşmak isterseniz, aşağıdaki yorum panelinden yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here