ARİEL ÇAMAŞIR DETERJANI İLE ÇAMAŞIR YIKAMA

0
333 okunma
ariel-toz-camasir-deterjani-dag-esintisi-9-kg

Hemen hemen hepimiz hafta da en az 4-5 makine çamaşır yıkarız. Bunları ayırması, yıkaması, asması, kurutması, ütülemesi ayrı dert iken bir de yıpranmış bir şekilde makineden çıktığını görmek apayrı bir dert. Verdiğiniz emeklerin boşa çıktığını görmek kadar üzücü başka bir şey yoktur. Çamaşırlarınızın düzgün şekilde temizlenmesi ve yıkanması aslında biraz da sizin elinizde olan bir durum. Doğru işlemler uyguladıktan sonra beyazlarınız kar gibi bembeyaz, renklileriniz ilk gün ki kadar canlı olacaktır. Tabii yıkamasından sonra kuruma esnasında da dikkatli olmak mecburiyetindeyiz.

ariel-toz-camasir-deterjani-dag-esintisi-9-kg

Öncelikle yıkama esnasında dikkat etmemiz gereken durumları ele alalım. Çamaşırları ilk önce güzel gruplandırıp ayırmak gerekir. Bu durumu bilmeyen yoktur. Renkliler, Siyahlar ve Beyazlar olmak üzere 3 ana gruba ayıralım. Bunun dışında renklileri de iki gruba ayıralım. Açık ve Koyu renkliler olmak üzere kendi içerisinde yine ayrıştırıyoruz. Şimdi bu şekilde ayırdıktan sonra makineye atabiliriz. Makineye atarken çamaşırlarınızı ters çevirmenizi tavsiye ederim. Özellikle kot pantolonlarınızı, işlemeli bluzlerinizi ters çevirir iseniz kıyafetlerinize zarar vermemiş olursunuz.  Makinenizi çok doldurmamanız hem makinenizin hem de çamaşırlarınızın sağlığı açısından daha iyi olacaktır. Makineyi düzgünce doldurduktan sonra çamaşırlarınızın temizlenmesini sağlayan en büyük aracı ilave etmeye geldi. Çamaşır deterjanı çamaşırlarınızın temizlenmesinde büyük önem taşır. Ariel Matik hem beyazlarınız hem de renkli çamaşırlarınızda kullanmak üzere toz ve sıvı olmak üzere iki çeşit çamaşır deterjanı üretmiştir. Ariel Çamaşır deterjanı şuan yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere en çok tercih edilen çamaşır deterjanıdır. Bazılarının Ariel’e karşı büyük bir ön yargısı var, bundan dolayı kullanmayı tercih etmezler.  Ama yiğidi öldür hakkını yeme derler. Çünkü gerçekten derinlemesine temizlik sağlar. Makinenizin deterjan kısmına bir ölçek yıkadığınız çamaşırlarınızın türüne göre Ariel Dağ Esintisi veya Ariel Parlak Renkler koyarak, programımızı seçiyoruz. Çamaşır yıkarken programını kısa seçmeniz uzmanlar tarafından öneriliyor.  Fakat bu durum bazen yanlış anlaşılmalara sebebiyet veriyor. Kısa programdan kasır derecesini ve devrini düşürmek demek değildir. 40 derecenin altında sadece belli başlı şeyleri yıkayabilirsiniz. Çamaşırlarınızı 40 derecenin altında yıkamayın. Aksi takdirde temiz olmayacakları gibi deterjan kalıntılarına da rastlamak mümkün olacaktır. 40 derecenin altında yıkadığınız çamaşırlarınız için ise Ariel Sıvı Deterjan kullanmanızı öneririm. Çünkü sıvı deterjanların çözümlenmesi oldukça basittir. Deterjandan sonra yumuşatıcıları da yumuşatıcı gözüne ilave edebilirsiniz.  Çamaşırlarınızda yumuşatıcı kullanmanız çamaşırlarınızın kumaşını yumuşatacağından dolayı teninize soft bir dokunuş sağlar. Sadece soft bir dokunuş sağlamakla kalmaz çamaşırlarınızı çok daha kolay ütüleriz. İnatçı kırışıklıklar kolayca açılır. Yıkama işlemi için gerekli tüm işlemleri yaptıktan sonra makinemizi başlatabiliriz.

Yıkama işlemi bittikten sonra sıra geldi çamaşırlarımızı kurutmamıza. Çamaşır kurutma makinelerinin pratikliği tartışılamaz. Ancak pratik olması sağlık olduğu anlamına da gelmez. Çamaşırları makinede kurutuyor iseniz uzun süre yüksek sıcaklıkta makinede tutmamalısınız. Makineyle kuruttuğunuz çamaşırlarınız da çamaşır teline sererek dışarıda havalandırmanız daha isabetli olur. Makine de değil de dışarıda kurutuyorsanız güneşte çok bekletmeyin. Kışın da kuruduktan sonra hemen alın. Kış olduğundan dolayı is kokusu siniyor üzerlerine.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here