Aromaterapi ile sinüzit tedavisi! Aromaterapinin faydaları nelerdir?

0
65

AROMATERAPİ İLE SİNÜZİT TEDAVİSİ

Merhaba Sevgili Okurlarım Tıp ve sağlık konusunda hepimiz hassas olmaya çalışırız fakat çoğumuz kulaktan dolma bilgilerle yetiniriz. Birkaç tıp terimini duymuşuzdur ama tam olarak ne anlama geldiğini bilmeyiz. Eski medeniyet uygarlıklarından itibaren gelişen tıp günümüzde teknolojiyle etkileşim halinde gelişmeye devam eder. Tıp ve alternatif tıp olgularından bahsediyorum aslında. Doktorlar önerilerinde çok fazla alternatif tıbbı önermezler, reçetelerini yazarlar ve böylece tıp alanında kimyasal tedavi yöntemini kullanırlar. Örneğin son yıllarda duyduğumuz kanser tedavi uzmanları alternatif tıbbı önerirler. Şimdi sizlere daha önce mutlaka kulağınıza gelmiş bir kelime sunacağım. “Aromaterapi” tanıdık geldi mi?

Aromaterapinin doğuşu çok eskilere dayanmaktadır. Kökeni Uzakdoğu’dadır. Doğduğu yer Çin ve Hindistan olarak tahmin ediliyor. Mısır uygarlığında ise mumyalama işleminde aroma yağlarını kullanırlardı. Dinsel ayinlerinde ise sıklıkla yağları kullanırlardı. Aromaterapi oldukça yararlı bir alternatif tıp tekniğidir.

Aromaterapinin faydaları neledir
Aromaterapinin faydaları neledir

Aromaterapinin faydaları neledir?

Vücuttaki dengesizlikleri onarır ve zinde hissettirir. Ağrı kesici, kas gevşetici etkisi vardır. Psikolojik olarak stresin ve depresyonun etkilerini azaltır. Ruhta ve bedende iyileştirici etkisi görülmektedir. Aromaterapi kelimesini duyduğumda aklıma ilk koku duyusu geldi. Aroma kelimesinden etkilenmiş olacağım ki bitki özü yağlarının kokusuydu aklıma gelen çünkü bitkilerin öz yağları uçucudur ve keskindir. Güçlü kokuları ile farklı hissettirir ve bizi birçok hastalığa karşı savunmasız olmaktan kurtarır. Küçük yaraları ya da kaşıntıları tedavi eder.

Peki aromaterapi ile hangi hastalıklar tedavi olur?

Sinüzit, eklem ağrıları, regl sancıları, migren, stres, halsizlik, selüloit ve kilo problemleri gibi hastalıklar tedavi olabilir.

Aromaterapi ile sinüzit tedavisi nasıl olur?

Sinüzit enfeksiyonunu ortadan kaldırmak için bir karışım hazırlanmalıdır. Karışımın içerisinde okaliptüs yağı, rozmarin yağı konmalıdır. Burun akıntısı olmasını istiyorsanız nane derişimi de eklemelisiniz. Ölçülerine göre hazırlanan bu karışımı masaj yaparak boyun bölgesine ve başa sürülmelidir ve böylece kısa sürede rahat nefes alacaksınız. Aromaterapinin etkisini göreceksiniz. Sağlıcakla esen kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here