Artık tüm biletlerinizi biletsec.com’dan temin edebilirsiniz!

0
48

Yolculuk tıpkı aşk gibidir, hayalleri gerçeğe dönüştürme teşebbüsüdür diye boşuna söylememiş Alain de Botton. Her yolculuk bir kavuşma her yolculuk bir ayrılıktır aslında. İnsanoğlu da herhangi bir şekilde yolculuklara hazırlık yapar ya da yolculuklarını kesin dönüşleri ile sonlandırır. Ama illa ki bulunduğu yerde arkasında birini ya da birilerini bırakarak ayrılır bir şehirden ve kavuşur diğer şehre.

biletsec

Yolculuk bilet sorgulama ile başlar sonra bir otobüs, tren bileti ile devam eder… Yolculuğun sonunda ise ya özlem ve gözyaşı biriktirmiştir ya da kahkaha ve sevinçle başbaşa kalmıştır insan. Oysaki her ayrılık bir kavuşma her kavuşma da bir özlemdir. Annem bir yolculuğumun başlangıcında “Kızım, artık Turist Ömer’den farkın kalmadı ☺ “ diyerek hüzünlü ayrılışımı kocaman bir kahkahaya çevirmeyi başarmıştı.

Aslında her yolculuk önyargıları bir kenara bırakıp hayatı olduğu gibi yaşamayı, tanışılan yeni insanlar, yeni deneyimler ile yaşamanın farkındalığına varmayı en güzel yolda öğreniyordum. Ötekinin ne kadar faklı olduğunu keşfetmek; farklılık beklerken de aslında ne kadar da benzer olduğumuzu görmek ve öğrenmekti benim için yolda olmak. Aynı gözlerle yüzlerce farklı ülkeyi dolaşmak değildi yaptığım ama; yaşamı, insanları, kültürleri ve doğayı yüzlerce değişik gözle görmekti artık yolculuk denen şey. İşte bu yüzdendir ki gittiğim her ülkede,şehirde uzun süre kalıyorum ve tabiri caizse bir kaplumbağa misali ağır ağır seyahat etmeye devam devam ediyorum. İnsanların arasına karışmayı, sokakta olmayı, keşfe çıkmayı seviyorum. Bu nedenle yolculuklarıma ve bana “Turist Ömer” denmesi üzerime oturmayan bir gömlek gibi sanki. Nerede uyanacağımı bilmeden yolda olduğum yolculuklarımda, ben bir “Turist Ömer” değildim. Bunun adı aslında tamda hayatı yolda yaşıyor olmanın kendisiydi. Ve bana sorarsanız benim için yolcuklarda varmak değil yolda olmak en önemli ve en haz verici şeydir 😉

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here