ASDEP Mülakat Sonuçları Liste Halinde Açıklamalıdır!

0
205 okunma
ASDEP mulakat sonuclari liste halinde aciklansin

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, geçtiğimiz Mart-Nisan aylarında ASDEP (Aile Sosyal Destek Programı) projesi için 81 ilde personel alım ilanına çıkmıştır. Mayıs ayında başlayan mülakat süreci bazı iller için uzun zaman önce tamamlanmış, bazı iller içinse hala devam etmektedir. Mülakatları tamamlanan iller için kazananların açıklanmaması adaylarda büyük bir stres ve hayal kırıklığı yaratmıştır. Ancak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, geçtiğimiz hafta bir televizyon programına katılmış ve kendisine sosyal medyadan gelen ASDEP mülakat sonuçları açıklansın baskısı yapılmıştır. Bu baskıdan dolayı mıdır yoksa gerçekten öyle olduğu için midir bilinmez ancak bakan hanım önümüzdeki hafta mülakat sonuçları açıklanacak iller var açıklaması yapmıştır. Ve bugün yani 08.08.2017 tarihinde 28 il için ASDEP personel alımı mülakat sonuçları açıklanmıştır. Ancak mülakat sonuçlarını bekleyen adaylara yine büyük bir hayal kırıklığı yaşatılmıştır. Okumaya devam ediniz…

ASDEP mulakat sonuclari liste halinde aciklansin

Zira adaylar kimlerin kazandığını liste halinde görememekte, TC kimlik no ve doğum tarihi girerek sorgulama yapabilmektedir. Eğer aday kazanamadıysa sorgulama sonucunda karşısına yalnızca “KAZANAMADINIZ” kelimesi çıkmaktadır. Aylardır mülakat sonuçlarını bekleyen ASDEP personel adaylarının, kimlerin hangi KPSS puanı ve mülakat puanı ile kazandığını görmeye hakkı vardır. Geçtiğimiz yıl kazananlar liste halinde yayınlanmış ve mülakatlara giren tüm adaylar kazananlar listesini şeffaf bir şekilde görebilmiştir.

Buradan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na sesleniyoruz; ASDEP mülakat sonuçlarının şeffaf bir şekilde, hiç kimsenin aklında şüphe kalmayacak şekilde yayınlanması gerekmektedir. Açıklama bu şekilde kaldığı takdirde adayların aklında ömür boyu bir soru işareti kalacak ve “Acaba bizim hakkımız yendi mi?” sorusunu soracaklardır. Bakanlığın mülakata giren hiçbir adayın kafasında böyle bir soru işareti bırakmaya hakkı yoktur. Bu nedenle ASDEP mülakat sonuçlarının şeffaf bir şekilde yayınlanması gerekmektedir.

Buradan mülakatlara giren adaylara tavsiyemiz; BİMER ve CİMER kurumlarına konuyla ilgili şikayette bulunarak haklarını arasınlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here