Ask.fm neden kapatıldı neden açılmıyor?

1
138

Dünya çapında popüler olan soru sorma sitesi Ask.fm Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından erişime kapatıldı. Özellikle genç yaştaki internet kullanıcılarının ziyaret ettiği Ask.fm TİB tarafından 2 Haziran 2014 gecesi erişime engellendi. Ask.fm neden kapatıldı? Neden Açılmıyor? detaylar haberin devamında.

Ask.fm neden kapatıldı
Ask.fm neden kapatıldı

Ask.fm Neden Açılmıyor?

Kullanıcılarının sorduğu soruların yine kullanıcılar tarafından cevaplandığı popüler soru sorma platformu, TİB tarafından kapatıldı. 2 Haziran 2014 pazartesi akşamı Ask.fm‘e girmek isteyenler karşılarında şöyle bir mesaj gördüler;

Telekomünikasyon iletişim başkanlığı tarafından 5651 Sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu internet sitesi (ask.fm) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 02/06/2014 tarihi ve 490.05.01.2014.-101528 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.

Ask.fm‘in TİB tarafından neden kapatıldığı ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Hali hazırda popüler video servisi Youtube’un kapalı olduğu ülkemizde Ask.fm’in de kapatılması büyük tepkiler çekecek gibi görünüyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here