Ayça Kaya Yağ Yakan Bitki Çayı Tarifi

Yağ Yakan Karışık Bitki Çayı
Yağ Yakan Karışık Bitki Çayı

Melek Baykal’ın Star TV ekranlarında yayınlanan yeni yıla bomba gibi giren Melek programının bugünkü konuğu İç hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya oldu. Günde 3 defa yemeklerden önce yarım greyfurt tüketildiğinde hiç diyetsiz 3 ayda tam 5 kilo verebilirsiniz. Dr. Ayça Kaya’dan zayıflatan ve gün içinde tüketildiğinde bağırsakların çalışmasını düzenleyen, kabızlığı önleyen Yağ Yakan Karışık Bitki Çayı Tarifini ve yapılışını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yağ Yakan Karışık Bitki Çayı Yapılışı

Yağ Yakan Karışık Bitki Çayı
Yağ Yakan Karışık Bitki Çayı

YAĞ YAKAN KARIŞIK BİTKİ ÇAYI

Malzemeler;
1/4 demet maydanoz
1 tatlı kaşığı biberiye
1 tatlı kaşığı kekik
1 tatlı kaşığı yeşil çay
1 greyfurt suyu

Yapılışı;
Maydanoz, biberiye, kekik ve yeşil çayın 1 üzerine 2 fincan kaynar su konur, yaklaşık on dakika beklenir, üzerine greyfurt suyu eklenir. Hafif ılık içilebileceği gibi, yazın içine buz atılarak da tüketilebilir.

Maydanozun ödem atıcı etkisi, biberiye, kekik, yeşil çay ve greyfurtla birleşince incecik bir vücuda kavuşmak hayal olmuyor. Ancak tansiyon hastaları, kolesterol ve depresyon ilacı kullananlar, grip için ilaç kullanalar, greyfurtdan dolayı bu çayı içmesinler. Çünkü greyfurtun ilaçları vücuttan atılımını önleyici etkisi var. ilaç zehirlenmesi yapabilir.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here