Bağkur Primlerinin Düzenli Olarak Yatırılması Gerekmektedir.

1
78

Sosyal güvenlik sistemleri içerisinde bağkur sistemi çok ayrı bir öneme sahiptir. Bu sistemin en can alıcı noktalarından biri hiç kuşkusuz resmi ve özel teşebbüslerde çalışmayan, kendi işini yapan vatandaşlarımız için bir umut ışığı olmasıdır. E- bağkur sitemizde bağkur ve bağkur işlemleri ile ilgili her tür sorgulama hizmetlerin yerine getirilmektedir. Bunu belirttikten sonra sizlere bu sistemin nasıl olduğu ile ilgili bazı bilgiler paylaşmaya çalışalım. Hatta Örnek üzerinden gitmek daha faydalı olacaktır. Diyelim ki kendinize ait bir işiniz var tarımla uğraşıyorsunuz, iyi de bir geliriniz var. Böyle bir durumda emekli olmak adına yapacağınız tek şey bağkur sistemine üye olmak ve istediğiniz prim gün sayısı üzerinden primlerinizi yatırmaktır. Aklınızdan geçen soruların ne olduğunu az çok bildiğimiz için cevaplamaya çalışalım.

Bağkur sistemine kayıt oldunuz ve primlerinizi düzenli olarak her ay yatırıyorsunuz. Tabi düzenli prim yatırmak son derece önemlidir. Primlerinizi düzenli bir biçimde yatırıyorsanız sitemizdeki 4b bağkur hizmet dökümü sorgulama sekmesinden faydalanarak sorgulama yapabilir ve ne kadar prim yatırdığınızı online olarak öğrenebilirsiniz. Edevletssk.org sitesinde belirttiğimiz gibi bağkur hizmetleri ile ilgili her türlü işlem kısa süre içerisinde yerine getirilmektedir. Peki eğer primleriniz düzenli olmazsa ne olur. Yine bu çok fazla sorulan soruların başında gelmektedir. Eğer primleri düzenli bir biçimde yatırılmazsa emeklilik tarihiniz de o kadar uzayacaktır. Ta ki emeklilik yaş haddinizin dolmasına kadar. Bu sebeple düzenli prim yatırılması son derece önemlidir. Aşağıda ise bir diğer önemli konu olan Bağkur Borç Sorgulama işleminden bahsedeceğiz.

Bağkur Borç Sorgulama Hizmetleri

Bağkur sisteminin can alıcı noktalarından biri de hiç kuşkusuz geçmişe dönük olarak ne kadar borcunuzun olduğunu öğrenmenizdir. Kendi işlerini yaparak primlerini yatıran vatandaşlarımız çeşitli sebeplerden ötürü bağkur primlerini yatıramayabiliyorlar. Primlerinin düzenli yatmamasının nelere sebebiyet vereceğinden yukarıda bahsetmiştik. Bağkur borçlarınızı öğrenmek istiyorsanız yine aynı sistem olan e bağkur sitemiz üzerinden 4b bağkur borç sorgulamakonusuna geçerek sekmenin altındaki sorgulama linki ile ilgili sayfaya yönlendirilmiş olacaksınız. Sistem çözüm üretmek adına sizden bilgiler isteyecektir. Bu bilgileri sağlıklı bir biçimde istenilen yerlere girdiğinizde dönemsel ve toplam bağkur borcunuzun ne kadar olduğunu öğrenmiş olacaksınız.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here