Banka Kredi Notu Öğrenme İşlemlerinin Sorgulaması

0
56

Her türlü nakit ihtiyacımızda ilk bankaya kredi için başvuru yaparız. Kredi başvurusu yapmak için kredi notumuzu öğrenmemiz gerekir. Banka kredi notu öğrenme yollarını bu yazımızda* okuyabilirsiniz.

Geçmiş fatura ve kredi kartı ödeme durumuna göre belirlenen kredi notu, yapacağınız banka kredi başvurusunun onaylanıp onaylanmayacağını gösterir. Geçmiş kredi kartı ödemeleriniz gecikmiş ya da asgarisi yatırılmış olursa banka kredi notunuz düşük olacağından bankaya yapacağınız kredi başvurunuz onaylanmaz. Bu yüzden geçmiş ödemelerinizi düzenli yapmış olmanız kredi notunuzun yükselmesinde önemli bir etken.

Bunu öğrenmenin diğer bir yolu da internetten* findeks* adresine girerek ya da bu linki tıklayarak da banka kredi notu sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Bu adrese giriş yaptığınızda Tc kimlik nonuz ve diğer kimlik bilgileriniz istenecek. Bu bilgileri girip sistemin sizi yönlendirmesiyle banka kredi notu bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

kredisorgulama.org
kredisorgulama.org

 

Kredi başvurunuz için bu denli önemli olan banka kredi notunuzu öğrenmek için, bankalardan alınacak Kredi Risk Raporu ile kredi notum düşük mü ya da yüksek mi diye*öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here