Banka Sektöründe Personel Açığı

0
57

Son yıllarda banka sektörü ülkemizde ciddi anlamda büyüme oranı göstermiştir. Hızla büyüyen bankalar zaman içerisinde daha fazla personele ihtiyaç duymuşlardır ancak deneyimli personelin veya bu işe yatkın insan sayısının az olması sebebiyle bankalar ciddi bir personel açığı göstermişlerdir. Bankalar bu açığı kapatabilmek için kendi resmi web sitelerinde açık pozisyonda bulunan iş ilanlarını paylaşmakta ve sizlerin iş başvurularını kabul etmektedirler. Sizler için 2014 personel alımı yapan bankalar listesini paylaşacağız ve bu bankalar hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Banka sektörü personel açığı
Banka sektörü personel açığı

Türkiye’de artık bankacılık sektörü profesyonel bir yapıya taşınmış durumda. Daha kaliteli, daha verimli ve daha aktif büyüyen bankalar sayesinde bankalarda çalışmak isteyenlerin önü açılıyor. Son istatistiklere göre ülkemizdeki bankalar artık dünyanın en iyi ve en büyük bankaları arasında yer almaktadır. Personel alımı gerçekleştiren bazı bankalar ise şöyle;

  1. Garanti Bankası : Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan Garanti Bankası bir çok pozisyonda personel alımı gerçekleştirmektedir. Üniversite öğrencilerine staj imkanı tanıyan Garanti Bankası ayrıca deneyimliler ve yeni mezunlar için de iş olanakları sunmaktadır.
  2. Merkez Bankası: Biraz zor kurallara dayalı personel alımı gerçekleştiriyor olsa da, personele ihtiyaç duyan bankalar listesinde yer almaktadır. Ayrıca merkez bankası Türkiye’de önemli bir konumdadır.
  3. Finansbank : Son yıllarda en hızlı büyüyen bankalar arasında neredeyse lider sayılan banka. Özellikler öğrencilere çok fazla destek çıkan Finansbank, Türkiye’nin dört bir yanında büyüme göstermiştir. Finansbank iş ilanları sayfasından dilerseniz iş ilanlarını görebilir ve Finansbank iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Sizler için en aktif personel alımı gerçekleştiren bankaları paylaştık. Eğer siz de bankalarda çalışmak, bankaların iş ilanlarnı görmek ve iş başvurusu yapmak istiyorsanız Bankalar kategorimizi takip edebilirsiniz. Devlet bankaları belirli zaman aralıkları ve sınav zorunluluğu ile personel alımı gerçekleştirdiği için devlet bankaları başvuru yoluyla personel alımı gerçekleştirmemektedir ancak diğer bankalara pozisyon açığı olduğu sürece iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Bankalara iş başvurusu yaparken CV’nizi tam ve eksiksiz doldurmaya özen gösteriniz. Tecrübelerinizi ve iş deneyimlerinizi muhakkak belirtiniz. Unutmayın, iyi hazırlanmış bir CV iş başvurunuzda etkili olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here