Bebek Bezi Nasıl Seçilir Nasıl Değiştirilir

bebek bezi nasıl seçilir
bebek bezi nasıl seçilir

Yeni doğan bir bebeğin cildi, bir yetişkine göre iki kat daha incedir ve özel bakım gerektirir. Bu nedenle, uygun bebek bezi seçmek çok önemlidir. Başlarda, pek çok anne gibi siz de hangi bebek bezini seçmeniz gerektiğini düşüneceksiniz.

Bebeğinizin altını değiştirmenizin üzerinden zaman geçtikten sonra bile, bebeğinizin altını kuru hissetmesi ve rahat olmanız için bakmanız gereken en önemli şey, bebek bezinin doğru emicilik kapasitesine sahip olup olmadığıdır. En iyisi idrarı ve dışkıyı aynı anda emebilen bir bebek bezi seçmektir. Yüksek emicilik, cildin tahriş olmasını ve rahatsızlanmasını engeller. Bezin kolay değiştirilebilir olması da son derece önemlidir!

bebek bezi nasıl seçilir
bebek bezi nasıl seçilir

Yeni doğan bebek bezlerinin, bebeğinizin cildine özen gösterecek yumuşak dokuya sahip olması da gereklidir. Ayrıca, bebeğinizin hassas cildini yatıştıracak koruyucu losyon içeren bir bebek bezi seçmeniz de iyi olacaktır.

  • Bebeğinize dokunmadan önce ellerinizi yıkayın.
  • Altını değiştirmek için bebeğinizi yatırdığınız yüzeyin yumuşak bir battaniye veya bezle kaplı olduğundan emin olun.
  • Aloe Vera ve papatya özlü losyon içeren ıslak havlular yeni doğan bebeklerin cildi için mükemmeldir.
  • Bebek bezinin emniyet bantlarını doğru ayarladığınızdan emin olun -çok gevşek olursa bez akıntı yapabilir, ancak çok sıkı olursa bebeğinizin karnını sıkıştırabilir- yani doğru ayarı tutturmak çok önemlidir. Ayrıca emniyet bantlarının bebeğinizin cildine yapışmadığından emin olun.

Bebek Bezi Nasıl Değiştirilir?

  1. Bebeğinizi düz bir zemine yatırın.
  2. Kirlenmiş bezi çıkartın. Bebeğinizin altını hassas ciltler için üretilmiş ıslak havlu ya da ıslak pamukla temizleyin.
  3. Bebeğinizi dikkatlice kaldırın ve altına yeni bir bez yerleştirin. Emniyet bantlarının renkli ve desenli tarafının bebeğinizin önüne geleceğini unutmayın.
  4. Bezi bebeğinizin beline göre ayarlayarak kapatın.
  5. Bebeğinizi giydirin.

1 Yorum

  1. Bence kesinlikle bebeğinizi hangi beze alıştırırsanız öyle gidiyor.Bir keresinde bebeğimizin 3 numaradayken birden markasını değiştirdik, pişikten çocuk toparlayamadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here