Belfie Ne Demek? Belfie Fotoğraf Nedir?

Belfie Ne Demek
Belfie Ne Demek

Bundan yaklaşık 3 ay önce yazdığımız Selfie Ne Demek? başlıklı yazımız şimdiye kadar tam 28.000 kez okundu. Bu da sosyal medyada kullanılan terimlerin insanlar tarafından merak edildiğinin en büyük göstergesi. Tüm dünyada adeta bir çılgınlık haline gelen Selfie’den sonra şimdi de Belfie akımı başladı. Belfie, selfie’de olduğu gibi yine bir fotoğraf akımı. Ancak Belfie‘yi selfie’den ayıran çok ince bir fark var. İnternetin yeni fenomen akımı olmasını beklediğimiz Belfie hakkında ziyaretçilerimizi bilgilendirmek istiyoruz. Dilimizin döndüğünce Belfie ne demek?, Belfie Nedir?, Belfie fotoğraf nedir? gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. Belfie hakkında tüm detaylar haberin devamında.

***Sponsorlu Reklamlar***

Belfie Ne Demek
Belfie Ne Demek

Belfie Ne Demek?

Belfie, genelde sporla uğraşan insanların vücutlarının form durumunu göstermek için çektikleri fotoğrafları internette paylaşmaları anlamına geliyor.

Belfie, Türkçe’ye karın, göbek, mide, abdominal bölge olarak çevrilen “belly” kelimesinin Selfie’de olduğu gibi “ie” ekinin gelmesiyle meydana gelen bir kelime.

Belfie, kelimenin nasıl meydana geldiğinden de anlaşılacağı üzere kalça, karın, göbek, mide ya da bel bölgesinin fotoğrafının çekilip internette paylaşılması olarak tanımlanabilir.

Belfie akımı, sosyal medyayı düzenli olarak kullanılan kadın ünlüler olan Cheryl Cole, Helen Flanagan, Kelly Brook ve Kim Kardashian gibi isimlerin sosyal medya hesaplarından paylaştığı fotoğrafların altına “Belfie” yazmasıyla başlayan bir akımdır.

***Sponsorlu Reklamlar***

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here