Ben de Özledim Dizisi Elektro Bağlamalı Jenerik Müziği

0
242 okunma
Ben de Özledim Dizisi Jenerik Müziği
Ben de Özledim Dizisi Jenerik Müziği

Geçtiğimiz sezonun en çok takip edilen ve sosyal medyadaki takipçi sayısı milyonlara ulaşan Leyla ile Mecnun dizisi, Haziran ayında yaşanan Gezi Parkı Olayları’na kurban giderek yayından kaldırılmıştı. Bu duruma en çok Leyla ile Mecnun takipçileri ve başrolleri oluşturan oyuncu kadrosu üzülmüştü. Herkes dizinin bir başka kanalda yayın hayatına devam etmesi gerektiğini düşünüyordu. Yapımcı firma ve oyuncular bu düşünceyi bildikleri için harekete geçtiler ve oyuncu kadrosunu bozmadan, ortaya başka bir dizi çıkarmaya karar verdiler. Ve böylece Ben de Özledim dizisi doğmuş oldu. Ben de Özledim dizisinin ilk bölümü, talihsizce bitirilen Leyla ile Mecnun dizisinin finali şeklinde ekranlara geldi. Hem de öyle bir final ki izleyen herkesi duygulandıran, gözlerinin dolmasına neden olan bir final oldu. Bu finalden sonra, Ben de Özledim‘i ön plana çıkarmanın vakti geldi ve geçtiğimiz cuma (01.11.2013) akşamı dizinin 2.bölümü ekrana geldi.

Ben de Özledim Dizisi Jenerik Müziği
Ben de Özledim Dizisi Jenerik Müziği

Ben de Özledim Dizisi Jenerik Müziği

İzleyicinin Leyla ile Mecnun dizisinden alışkın olduğu arabesk müzik havası, Ben de Özledim‘de de kendini hemen gösterdi. 2.Bölüm’de bölüm boyunca arka planda, kimi zaman sessiz kimi zamansa vurgusu artırılarak çalan bir müzik ister istemez izleyen herkesin dikkatini çekti. Ben de Özledim dizisinin jenerik müziği arabesk müziğin vazgeçilmez enstrümanlarından biri olan elektro bağlama ile icra edilmiş. Müziğin enstrümantal olması ise herkesin müziği kendi ruh haline göre algılayabilmesine ve herkesin farklı duygular hissedebilmesine olanak tanıyordu.

Ben de Özledim’in jenerik müziği, sevgiliye, aileye ya da memlekete, kısacası kim neyi özlediyse ona olan özlemi katladı dersek abartmış olmayız. Özlem dolu bu müziği sizlerle paylaşmak istiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here