Küçük Ağa Sinem (Birce Akalay) Kimdir?

  Küçük Ağa dizisinde Mehmet Can’ın (Emir Berke Zincidi) annesi Sinem rolüyle karşımıza çıkan Birce Akalay kimdir? Birce Akalay‘ı Fox TV’de yayınlanan Yer Gök Aşk dizisinden tanıyanlar vardır. Ayrıca Birce Akalay son olarak ATV ekranlarında yayınlanan Ben Onu Çok Sevdim dizisinde oynadı. Güzel oyuncu bu kez de başrol olarak Küçük Ağa dizisinde karşımıza çıkıyor. Asil duruşu ve güzelliği ile bu rolü cuk oturmuş kanımca. Güzelliği ve başarılı oyunculuğu ile dikkatleri çeken Sinem karakterinin gerçek adı Birce Akalay biyografisi, Küçük Ağa Sinem (Birce Akalay) hayatı, Küçük Ağa Sinem (Birce Akalay) oynadığı dizi ve filmler, Küçük Ağa Sinem (Birce Akalay) fotoğrafları, Küçük Ağa Sinem (Birce Akalay) boyu kaç, Küçük Ağa Sinem (Birce Akalay) kaç kilo, Küçük Ağa Sinem (Birce Akalay) hakkında detaylı bilgiye yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

  Küçük Ağa Sinem (Birce Akalay) Kimdir?

  Ben Onu Çok Sevdim Ayhan Aydan (Birce Akalay) Kimdir
  Küçük Ağa Dizisi Sinem (Birce Akalay) Kimdir

  19 Haziran 1984 doğumlu olan güzel oyuncu Birce Akalay İstanbul’da dünyaya geldi.

  Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde lise eğitimini tamamladı (2003). Aynı yıl girdiği İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümündeki eğitimini tamamlamadı fakat Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

  2004 Türkiye Güzelik yarışmasında üçüncü olduktan sonra Avrupa Güzelik yarışması’da Türkiye’yi temsil etti ve yarı finale çıktı. 2004-2007 yılları arasında Star TV ve TV8’de spor spikerliğinin yanı sıra Şampiyonlar Ligi Özel ve 8.Etap gibi programları da hazırlayıp sunmuştur.

  Birce Akalay Boyu ve Kilosu Kaç?

  Boyu: 173 cm

  Kilo: 52

  Yaş: 28 yaşında

  Küçük Ağa Sinem (Birce Akalay) Oynadığı Dizi ve Filmler

  2007 yapımı olan Kader ve yine 2007 yapımı Senin Uğruna dizisinde başkarakterleri canlandırmıştır. Aynı zamanda 2008 Asi adlı TV dizisine konuk oyuncu olarak bir süreliğine katılmıştır.Bunların yanı sıra oyuncu 2008’de vizyona giren Son Ders ve 2009 Ekim aynında vizyona giren Nefes filmlerinde rol almıştır.

  2009 yılında TRT1’de ekrana gelen Alayına İsyan isimli dizinde de Sevtap rolü ile karşımıza çıkan Birce Akalay 2009’un Eylül ayında Sizi Seviyorum isimli sinema filminde Emre Altuğ ile başrolleri paylaşmıştır. 2009’da atv’nin yeni sezon dizilerinden Kış Masalı nda Zişan rolüyle izlediğimiz Birce Akalay’ın aynı yıl TRT Müzik kanalında başlayan ve TV8’de devam eden programı Sinema Dünyası bir yayın dönemi devam etmiştir.Şu anda Avşar Film yapımı ve Fox Tv de yayınlanan Yer Gök Aşk adlı dizide Havva karakteriyle Murat Ünalmış ile başrolleri paylaşan Akalay aynı zamanda rol arkadaşı Ünalmış’la 2011 yılının Mayıs ayında dünya evine girmiştir.2012 yılında ise 1,5 yıllık evlilikten sonra boşanmışlardır. 2013 yılında yakında atv ekranlarında yayınlanacak dizisi “Ben Onu Çok Sevdim” oynayacak.

  Küçük Ağa Sinem (Birce Akalay) Fotoğrafları

   

  13 YORUMLAR

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here