Beykoz’a Yerli Hollywood Film Studyosu Yapılıyor!

1
261 okunma

Hollywood‘un ünlü film studyosunun benzeri İstanbul Beykoz‘a kuruluyor. Dünyanın gözdesi olarak gösterilen Hollywood film studyoları birçok ünlü yapımı ortaya çıkarmıştır. Beykoz‘da 266 dönümlük bir alanın üstüne tıpkı Holllywood’da bulunan dev bir film studyosu inşa edilecek. Yerli Hollwood Film Studyolarının Beykoz‘da ki kurumu hakkında detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yerli Hollywood Film Studyosu-2

Yerli Hollywood Film Studyosu-1

UNIVERSAL STUDYOLARI
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AA muhabirine, Beykoz’un tarihi derinliği, kültür ve sanat alanındaki birikimi, coğrafi dokusu ve ”Boğaz’ın incisi” konumuyla sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin önemli yerleşim alanlarından biri olduğunu söyledi. Beykoz’un yakın zamana kadar sanayi yönüyle ön plana çıktığını ifade eden Çelikbilek, şöyle konuştu:

”İlçede sanayinin yanı sıra, Kılıçlı Film Platosu da dönüşümün önemli bir parçası olacak. Kılıçlı Film Platosu, Beykoz’un marka değerini arttırmak ve kaliteli bir turizm şehri standardı oluşturabilmek için hayata geçirdiğimiz önemli çalışmalarımızdan biri. Burası tamamlandığında, sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin en fazla film çekilen merkezi olacak. Plato aynı zamanda sinemaseverlerle yerli ve yabancı turistleri bölgeye çekecek. Hem sinema endüstrisine hem de ilçe turizmine ciddi katkıda bulunacak.”

Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun da bölgedeki eski askeri binaların da tamir edilerek kullanıma hazır hale getirildiğini belirterek, ”Platonun tüm altyapı çalışmaları tamamlanmıştır. Geriye 2 adet büyük stüdyo yapımı ve çevre peyzajı kaldı. Şu anda dizi çekimi yapılabilmektedir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here