Biberiye Çayı Nasıl Demlenir? Faydaları nelerdir?

biberiye çayı nasıl demlenir
biberiye çayı nasıl demlenir

Biberiye içerisinde B2, B1, B6, B3, B12, C vitamini, D vitamini, E vitamini, K ve E vitaminleri ile besin değeri oldukça yüksek bir özelliğe sahip bitki türüne sahiptir. Biberiye çayı nasıl demlenir?

biberiye çayı nasıl demlenir
Biberiye çayı nasıl demlenir?

Eğer kuru bir biberiye kullanmayı düşünüyorsanız ölçüsü önerilen miktar 1 büyük fincan çay için 2 çay kaşığı biberiye koymalısınız, taze biberiye kullanacaksanız ise önerilen miktar 1 büyük fincan çay için 1 çay kaşığı biberiye ölçüsü yeterli olabilmektedir. Miktarları azaltırsanız ki eğer çayınız açık ve miktarlarını çoğaltırsanız daha kuvvetli halk dilinde demli olabilir. Su kaynama noktasına gelince biberiyenizi koyduğunuz bardağa boşaltın ve bir 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin ve tadı acı gelirse bal yardımıyla tatlandırma yapabilirsiniz bu size bağlıdır. Bir iki damla limon yada farklı bir tat vermek için çok az tarçın ekleyebilirsiniz de. Sizlere tavsiye ettiğimiz günlük biberiye çayı tüketiminizin yemeklerinizden sonra 1’er bardak şeklinde içiniz.

2 YORUMLAR

  1. Gerçektende içeriğinde bir çok vitamin bulunmakta olan Biberiye çayının vücudumuza yararlı geleceği bir çok zararlı etkenden korumaya faydalı olabileceği görünmekte bilgiler için teşekkür ediyorum gerçektende işime yarayacak bi makale paylaşmışsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here