Bilgisayardan iPhone’a Müzik Nasıl Yüklenir ?

0
158 okunma
bilgisayardan iphonea müzik yükleme
bilgisayardan iphonea müzik yükleme

Apple’ın teknolojik olarak hayatımıza kattığı en güzel cihazlarından olan iPhone cep telefonlarına, müzik yükleme konusu sıkça gündeme gelmektedir. her kullanıcı kendi zevkine göre albümler oluşturmuş ve bilgisayarından bu müzikleri dinlemektedir. Artık sevilen şarkıların cep telefonlarında da olmasını isteyen iPhone kullanıcıları, bilgisayardan iPhone’a müzik yükleme için ne yapacakları konusunda fazla ya da detaylı bilgiye sahip değiller.

bilgisayardan iphonea müzik yükleme
bilgisayardan iphonea müzik yükleme

İPhone, Bluetooth tanımlama sorunları gereği, bilgisayardan cep telefonuna dosya gönderimi için en iyi yöntemin, kablo bağlantısı olduğu kesin. Apple, müşterilerine bu konuda yardımcı olmak adına geliştirdiği bir uygulamayı, güvenle kullanabilmeleri için uygulama marketi aracılığıyla sağlamaktadır. Bilgisayarda çalışan bu uygulama iTunes’dir.

iTunes, başarılı bir multimedya tarayıcı, dönüştürücü ve iPhone’lar için sürücü desteği ile bağlantı sağlayan bir istasyon uygulamadır. Bilgisayardan iPhone’a müzik atmak ya da video ve başka veri transferleri için kullanılacak en uygun ve güvenilir uygulamadır. Kullanıcıların ilk olarak uygulamayı bilgisayarlarına indirerek yükleme adımlarını izleyip kurulumu tamamlamaları gerekir.

Uygulamanın sol menülerinde bulunan, Müzikler kısmına, bilgisayarınızda belirlediğiniz parçaları sürükle bırak yöntemi ile çabucak yükleyebilirsiniz. İster müzik isterse de video bu menüler üzerinde gezinerek cep telefonunuzda neye ihtiyacınız var ise hepsini iTunes’e yükleyin. Artık uygulamanın içerisinde oluşturduğunuz arşivi, cep telefonuna taşıyabilirsiniz. iTunes ile bilgisayardan iphone’a müzik nasıl yüklenir, şimdi bunu anlatalım.

iTunes ile arşivi hazırladıkta sonra eğer ki uygulamanın kurulumunda bir hata ile karşılaşmadıysanız, iPhone’nun USB sürücüsünün de yüklenmiştir. USB kablonuzu bilgisayara ve açık olan iPhone takın. Bilgisayardaki programın sol menüsünde yer alan Aygıtlar altında cihazınızın adını görünceye kadar bekleyin. Cihazınızın adına tıklayıp eşleşmeyi saplayın. Ekranda üst orta kısımda bazı sekmeler çıkacak. Uygulama,  Müzikler, TV Şovları, Fotoğraflar, Özet, Bilgi, Filmler gibi.

Burada bulunan müzikler sekmesine tıklayarak, “Müzikleri Eşzamanla” kutucuğunu işaretleyin. Daha sonra ister tümünü isterseniz de seçtiğiniz parçaları işaretleyerek, Eşzamanla butonuna tıklayın. Sistem çalışmaya başlarken bazı yedekleme işlemleri olacaktır. Bu işlemler önemli ve bitmesini mutlaka bekleyin. Sonunda bilgisayardaki müzikler artık iPhone taşındı.

İnternet ortamında iTunes gibi özellikleri olan birçok program var. Sadece dosya transferi gibi işler için bunları da kullanabilirsiniz; ancak orijinal uygulama daha güvenlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here