BİR SAĞLIK SORUNU OLARAK AYAK KOKUSU

0
206 okunma
foot care ayak kremi
foot care ayak kremi

Ayak kokusu, insanların sosyal yaşamını olumsuz etkileyen, girilen ortamlarda kişinin endişe duymasına ve çevresindekilerin de rahatsız olmasına neden olan bir sağlık sorunudur. Ayak kokusuna birçok etken neden olabilir. Önemli olan doğru sebebi bulabilmek ve gereken önlemi alabilmektir.

foot care ayak kremi
foot care ayak kremi

Ayak kokusunun en önemli nedenlerinden biri ayaklarda terleme sonucu oluşan bakterilerdir. Gün içinde çoğu zaman havasız kalan ayakların terlemesi sonucu üreyen bakteriler koku oluşumuna neden olur.

Ayak kokusuna hangi rahatsızlıklar neden olabilir?

Bir diğer önemli sebep olarak da ayak mantarları gösterilebilir. Ayak mantarları tedavisi uzun süren bir rahatsızlıktır. Mantar kaynaklı ayak kokuları, terleme sonucu oluşandan çok daha rahatsız edicidir. Mantar, derinin yanı sıra tırnaklarda da ortaya çıkabilen bir rahatsızlıktır ve mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Böyle bir durumda bir diğer önemli nokta da ayak bakımı ve temizliğidir. Ayak bakımı için foot care ayak kremi gibi destekleyici ürünlere ihtiyaç vardır.

Ayak kokusunun diğer sebepleri arasında ise ergenlik dönemindeki gençler ve hamilelerde olduğu gibi hormonal değişimler yaşanması gösterilebilir. Dönemlik olan bu tür ayak kokusuna karşı da ayak kokusu giderici ürünlerin kullanılması önerilir. Ayrıca kullanılan bazı ilaçlar da aşırı terlemeye ve bunun sonucu olarak da ayak kokusuna sebep olabilir. Menopoz, diyabet, hipertiroid gibi sorunların beraberinde de ayak kokusu ortaya çıkabilir.

Tüm bu nedenleriyle birlikte oldukça sık görülen ayak kokusu sorununa karşı alınacak önlemler ve kullanılacak doğru ürünlerle birlikte bu sorun hayatınızdan tamamen çıkabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here