Brezilya Karnı ve Poposu Nasıl Yapılır?

0
114

Karın bölgesindeki yağlanma nelerden kaynaklanır?

Karın bölgesinde ve belde fazla kiloya bağlı yağlanma, kilo alıp verme ve doğumlara bağlı sarkma ve deformasyon oldukça can sıkıcı ve istenmeyen durumlardır. Karın bölgesinde birikmiş yağlardan ve deri sarkmasından kurtulma çabaları sırasında, kadınların en büyük isteği ince bir bel ve gergin bir karına sahip olmaktır.

Brezilya poposu ve karnı nasıl yapılır
Brezilya poposu ve karnı nasıl yapılır

Popo bölgesindeki yağlanma neden olur?

Popo bölgesindeki sorunlar yine kilo alıp vermeye ve hamileliğin vücutta yarattığı tahribata bağlı olarak ortaya çıkan sarkmalar, düşük popo, büyük ve selülitli ya da küçük ver arkaya doğru çıkıntısı olmayan popolardır.

Karın bölgesindeki uygulamalarda ne gibi yenilikler var?

Sarkma olmayıp sadece yağ birikimi olan karınlarda, temelinde liposakşın tekniklerinin kullanıldığı değişik uygulamalar vardır. Bunlar hiper wet liposakşınvaser liposakşınilaçlı lipoliz ve lazer lipoliz sayılabilir. İlaçlıya da lazer lipoliz dediğimiz tekniklerde yağlanma olan bölgelerden fazla miktarda yağ almak mümkün değildir. Ancak çok küçük bölgesel yağlanmalarda memnun edici sonuçlar verebilir.

Vaser liposakşın denilen yöntem de ise yeteri kadar yağ alınabilir, ancak bu yöntemde uygulama bölgesi belirgin miktarda ısıya maruz kaldığından, bazen yanık meydana gelebildiği bilinmektedir.

Hiper wet liposakşın denilen yöntemde yağ alınması planlanan bölgeye bol miktarda sıvı verilip, yağlar çözülür. Sonrasında 2 mm’lik ince kannüllerle bu yağlar çok kontrollü biçimde, istenildiği kadar alınabilir. Kannüller çok ince olduğu için herhangi bir deformite veya dalgalanma olmamaktadır.

Karında sarkma olduğunda yapılan uygulamalarda ne gibi yenilikler var?

Son yıllarda, eski karın germe tekniğinden farklı olarak; hem karın bölgesinin düzleştirilip sıkılaştırıldığı hem de bel bölgesinin inceltilebildiği, Brezilyalı bir estetik cerrah tarafından bulunan ve bu nedenle Brezilya tekniği adı verilen ameliyat yöntemi oldukça popüler hale geldi. Bu yöntemle düz ve gergin bir karına, ince bir bele sahip olmak mümkün hale gelmiştir. Ayrıca iyileşme de, klasik karın germe tekniğine göre daha hızlı gerçekleşmektedir.

Dr. Saldanha tarafından popülerize edilen Brezilya tekniği ile karın germe ameliyatında normal bir karın germeden farklı olarak göbek üstünde kalan gövde bölgesine ve bel yanlarına gerektiği kadar liposakşın yapılabilmekte, böylece göbek üstünde ve bel bölgesinde de istenilen incelme sağlanmaktadır.

Bu yeni teknikte karın ön duvarında kas ve yüzeysel yağ tabakası arasında bulunan zar yapıları korunmakta, liposakşın uygulayarak tüm karın duvarı ve bel bölgesi inceltilip yeniden şekillendirilmektedir. Ayrıca liposakşın ile alınan yağ dokusu eğer hasta isterse yüzüne, kalça ve poposuna enjekte edilerek aynı zamanda yüz gençleştirme ve doldurma, kalça ve popo şekillendirme müdahalelerinin de yapılabilmesine olanak sağlanmaktadır. Karın derisi klasik karın germe yöntemine göre daha az kaldırıldığından, ödem daha az oluşmakta, yara iyileşmesi daha çabuk tamamlanmakta, karın derisindeki uyuşukluk daha hızlı iyileşmektedir.

Popo bölgesinde ne gibi uygulamalar yapılmaktadır?

İstenilen ve beğenilen pop şekli; yüksekte duran, dar (yanlara taşmamış), arkaya doğru belirgin bir şekilde çıkıntı yapan, bel bölgesinde de bir miktar oyuğu bulunan bir popodur. Popo estetiğine talep son yıllarda ülkemizde de hızla artmaktadır. Yapılan uygulamalar içinde; liposakşın, yağ veya hazır dolgu enjeksiyonları, silikon pop protezleri ve otoprotez gibi yüz güldürücü sonuçlar veren yöntemler vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here