Buğday Tenli Bayanlar İçin Saç Rengi Ve Makyaj Önerileri

0
123

Buğday tenliyseniz saç rengine karar vermeden önce cilt tonunuzu tespit etmelisiniz. Teninizin beyaz renge veya esmer renge olan yakınlığını tespit ettikten sonra size uygun saç rengini seçerek yapacağınız doğru makyaj ile mükemmel görünebilirsiniz.

Buğday tenliler için saç rengi
Buğday tenliler için saç rengi

Sarı Tonları Saç Rengi

Teniniz beyaz renge daha yakın ise sarı tonları  size çok yakışacaktır. Bal sarısı, çiçek sarısı, kül sarısı ve platin rengi size uygun sarı tonlarıdır. Ancak esmere daha yakın cilt tonuna sahipseniz sarı renkten uzak durmalısınız. Sarı tonları saç rengi kullanacaksanız gözü ön plana çıkartan makyaj tercihi ile daha güzel bir görüntü yakalayacaksınız.

Siyah Tonları Saç Rengi

Siyahın koyu tonlarını kullanmak istiyorsanız ve ten renginiz beyaza yakınsa mavi siyah renk tonu size çok yakışacaktır. Esmere daha yatkın tene sahipseniz koyu ve küllü kahverengi tonlarını tercih etmelisiniz. Makyaj yaparken koyu göz makyajından kaçınmalısınız. Bu tür makyaj size sert bir ifade katacaktır.

Kızıl Tonları Saç Rengi

Ten renginiz beyaza yakınsa bakır tonları size çok yakışacaktır. Daha koyu tenli iseniz bordo, koyu kızıl tonlarını seçebilirsiniz. Makyaj yaparken yüzünüzü aydınlatacak tonda makyajlar yapmalısınız. Bu şekilde yüzünüzü daha aydınlık göstererek daha güzel görüntü yakalayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here