Burun Estetiği Operasyonunda Burun Tıkanıklığı Sorunları da Çözülür mü?

0
71

Burun estetiği ameliyatı sırasında burun tıkanıklığı problemleri de çözülebilmektedir. Eğer burun tıkanıklığı ile ilgili kemik eğriliği, kıkırdak eğriliği, alerji, kronik sinüzit ve nazal polip gibi rahatsızlıklar varsa, bu problemer burun estetiği operasyonu sırasında çözülebilmektedir.

burun estetiği ameliyatı
burun estetiği ameliyatı

Burun tıkanıklığı probleminin çözülmesi operasyon sırasında hastaya çok fazla rahatsızlık veriyor mu?

Tek bir cerrahi işlem geçirirken birçok cerrahi işlemin bir arada geçirilmesi, hastanın yaşayacağı sıkıntıları bir miktar daha artırıyor. Ancak günümüz teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte, özellikle balon sinoplastinin gelişmesiyle, burun içinde kullanılan medikal ilaçların gelişmesi ve artık cerrahi işlemler sırasında tampon kullanılmamasından ötürü cerrahi işlemler çok daha konforlu bir şekilde yapılabilmektedir. Böylelikle hastalar hem estetik bir kavuşuyor hemde burun tıkanıklığı problemlerinden kurtulmuş oluyor.

Operasyon sırasında burun tıkanıklığını giderme işlemi cerrahi operasyonun süresini etkiler mi?

Tabiki etkiler. Normalde bir burun estetiği operasyonunun süresi 2 ile 2,5 saat arasında değişmektedir. Estetik operasyonu sırasında burun tıkanıklığı gibi problemlerin giderilmesi süreyi bir miktar uzatmaktadır. Yani burun estetiği operasyonuna ilave 1 saat daha eklenebilmekte ve süre toplamda 3-3,5 saate çıkabilmektedir.

Burun tıkanıklığı problemleri sadece cerrahi operasyonla mı çözülür?

Elbetteki hayır. Bir takım radyofrekans yöntemleriyle, sadece burnun içine yerleştirilen özel bir cihaz aracılığıyla burun eti küçültmesi gibi işlemler yapılabilmektedir.

Ayrıca burun tıkanıklığına neden olan alerji, nazal polip ve sinüzit gibi problemler ilaç tedavisiyle de giderilebilmektedir. İlaç tedavisi, burun estetiği operasyonu sırasında hem hastanın hem de operasyonu yapacak olan cerrahın daha rahat olabilmesi açısından operasyondan önce uygulanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here