Cem Davran’ın çekildikten 32 yıl sonra Altın Portakal aldığı film hangisidir?

2
134
Yusuf ile Kenan
Yusuf ile Kenan

Cem Davran’ın çekildikten 32 yıl sonra Altın Portakal aldığı film hangisidir?

Tersine Dünya

Kahpe Bizans

Yahşi Batı

Yusuf ile Kenan

Cevap aşağıda

Yusuf ile Kenan
Yusuf ile Kenan

Cevap: Yusuf ile Kenan

Cem Davran’a 32 yıl sonra En İyi Çocuk Oyuncu ödülü

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, 1979 yılında sansüre karşı tepki, 1980’de de 12 Eylül askeri darbesi nedeniyle yapılamayan festivallerin ödülleri bu yıl düzenlencek törenle sahiplerini bulacak. ‘Geç Gelen Altın Portakal Ödülleri’ dün Antalya Büyükşehir Belediye ve AKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akaydın tarafındna TÜRVAK’ta yapılan basın toplantısıyla duyuruldu.

1979 ve 1980 jürilerinin yaşayan üyeleri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Yavuz Özkan’ın yönettiği ‘Demiryol’ ve Ömer Kavur’un yönettiği ‘Yusuf ile Kenan’ filmleri 1979 yılının En İyi Film ödülünü paylaştılar. En İyi Kadın Oyuncu ödülü, ‘Seninle Son Defa’ filmiyle Sevda Ferdağ’a verilirken En İyi Erkek Oyuncu ödülüne ise ‘Demiryol’ filmiyle Fikret Hakan değer görüldü. Cem Davran, ‘Yusuf ile Kenan’ filmiyle En iyi Çocuk Oyuncu ödülünü kazandı.

1980 yılının En İyi Film’i ise Zeki Ökten’in yönettiği ‘Sürü’ olarak belirlendi. En İyi Kadın Oyuncu ödülünü ‘Sürü’deki rolüyle Melike Demirağ ve ‘Düşman’ ile Güngör Bayrak paylaştı. En İyi Erkek Oyuncu ödülü de Tarık Akan ve Aytaç Arman arasında paylaştırıldı.

Aynı jüri görev yaptı

Geç Gelen Ödüller Jürisi; Prof Dr. Özdemir Nutku, Hale Soygazi, Selahattin Tonguç, Vecdi Sayar, Tunca Yönder, Doğan Hızlan, Ahmet Keskin, Nurettin Tekindor, Kenan Değer ve Tonguç Yaşar ve Atilla Dorsay’dan oluştu.

Yusuf ile Kenan Film Müziği

2 YORUMLAR

  1. yusuf ile kenan izlemiştim. ozamanlar çocuktum çok duygusal film yusuf ile kenan yasadığı acılı olaylar.hala izliyorum umarım dizi yaparla.grçk güzel film

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here