Cennetin Düşüşü (Gezi Parkı Olayları) Belgesel Filmi Fragmanı

0
121 okunma
Cennetin Düşüşü (Gezi Parkı) Belgesel Filmi
Cennetin Düşüşü (Gezi Parkı) Belgesel Filmi

İstanbul Taksim’de bulunan Gezi Parkı‘ndaki ağaçların kesilmek istemesiyle başlayan ve tüm Türkiye’ye yayınlan protestolar zincirini hepimiz dün gibi hatırlıyoruz. Gezi Parkı‘ndaki ağaçların kesilerek, yapılması planlanan alışveriş merkezine zemin hazırlanması halkın tepkisini çekmiş ve halk ağaçlarını kestirmemek için sokaklara dökülmüştü. Hükumet ise halkın karşısına halkı korumakla görevli polisler çıkartmış, halk ile polis arasında orantısız bir çatışma ortamı yaratmıştı. Günlerce devam eden Gezi Parkı protestoları sonucunda 6 vatandaş hayatını kaybetmiş ve onlarca kişi yaralanmıştı. Bütün bunların unutulmaya yüz tuttuğu şu günlerde, Gezi Parkı protestolarını konu alan Cennetin Düşüşü adlı belgesel filmin fragmanı yayınlandı. Cennetin Düşüşü belgesel filminin fragmanında Gezi Parkı protestolarından ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarından kesitler görülüyor. Cennetin Düşüşü filmi ile ilgili ayrıntılı bilgiyi haberin devamında bulabilirsiniz.

Cennetin Düşüşü (Gezi Parkı) Belgesel Filmi
Cennetin Düşüşü (Gezi Parkı) Belgesel Filmi

Cennetin Düşüşü Belgesel Filmi Konusu

Adalet vurgusunu öne çıkaracak Cennetin Düşüşü belgeselini, Asi Ruh ve Hile Yolu’nun da yönetmenliğini üstlenen Ersin Kana Yönetiyor. Belgeselin yapımcıları arasında Avukat Efkan Bolaç da var.

Cennetin Düşüşü Filmi Vizyon Tarihi

Haziran 2013’te Gezi Parkı’nda başlayıp tüm Türkiye’ye yayılan Gezi Direnişi‘ni anlatan Cennetin Düşüşü Mart 2014’te izleyicisiyle buluşacak.

Cennetin Düşüşü Belgesel Filmi Fragmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here