Chrome Eklenti Yükleme Problemi (Network Failed) Çözümü

Chrome eklenti yükleme problemi network failed
Chrome eklenti yükleme problemi network failed

İnternet kullanıcılarının en çok tercih ettiği internet tarayıcılarından biri olan Chrome, küçük eklentiler (extensions) sayesinde daha kullanışlı hale geliyor. Özellikle websitesi sahiplerinin işine yarayabilecek bazı eklentiler (Alexa Toolbar, Google Publisher Toolbar, SEO eklentileri, RSS Feed Reader gibi), o anda açık olan sayfadan ayrılmadan belirli işlemlerin yapılmasına olanak sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde böyle bir eklenti olan Chrome Alexa Toolbar‘a ihtiyaç duyduk ve Chrome‘a eklemek istedik. Chrome Web Mağazası‘na giriş yaparak arama kısmından eklentiyi arattık. Sonuçlar arasından istediğimiz eklentiyi kurmak için ilgili butona tıkladık. Biraz süre geçtikten sonra NETWORK_FAILED şeklinde bir uyarı aldık ve eklentiyi kuramadık. Chrome eklenti yüklerken karşımıza çıkan Network Failed hatasının neden kaynaklanabileceğini ve nasıl çözülebileceğini araştırarak çözdük.

Chrome eklenti yükleme problemi network failed
Chrome eklenti yükleme problemi network failed

Chrome Eklenti Yüklerken Çıkan Network Failed Hatası Çözümü

Problemi ilk yaşadığımızda Google Chrome Help Forum‘a girip aynı problemi yaşayan başkaları var mı diye kontrol ettiğimizde, aynı problem nedeniyle başlık açılmış olduğunu gördük. Başlıkta tavsiye edilen çözüm yollarını teker teker uyguladık ancak hiçbirisi probleme çözüm olmadı. Bunun üzerine bilinen en eski problem çözümlerinden biri olan programı kaldırıp tekrar kurmaya karar verdik. Chrome’u bilgisayardan kaldırıp yeniden kurduk ve Chrome Web Mağazası’na girerek istediğimiz eklentiyi tekrar denedik. Ve evet bu sefer eklenti sorunsuz olarak Chrome’a eklendi.

Kısaca bilgisayarınızda kullandığınız programlarda çözemediğiniz problemler olursa, programı bilgisayardan kaldırıp yeniden kurmak büyük oranda işe yarıyor.

Yazımız size yardımcı olduysa, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler.

17 YORUMLAR

  • Silmeden siz çözün sizin çözümünüzü yqyınlayalım. Boş boş konuşmayın, alın yedeğinizi silin tekrar kurun. 5 dakikalık iş yapmaya üşeniyorsunuz, gelmiş buraya çözümü eleştiriyorsunuz. İnsaf yahu!

   • silip yeniden yüklemek herkezin aklına gelebilecek bir formül bunu biz sorunu çözdük diye yayınlamanız garibime gitti ayrıca silip yenıden kurmak bende sorunu çözmedi.

    • Bu bir çözümdür ve bu şekilde yayınladık, bu şekilde bile sorunu çözemiyorsanız sorun bilgisayarda ya da tarayıcıda değil, büyük ihtimalle sizde.

 1. tamam da kardesim oyle yaparsak kurduğuz diğer eklentiler silinmeyecekmi ? senin anlatığın pire için yorgan yakmak olur. 1 tane eklenti için 10 20 tane eklenti silinmiş olmazmı ?

 2. chrome silip kaldırma ile falan çözülmez bu sorun birkaç gün içinde tekrar gelir çünkü bu trojan arkaplanda çalışan bir uygulama er yada geç tekrar bulaşır chrome’a. ben en az 3 defa sildim webprotector diye bir şey chrome uzantılarından. aynı zamanda da bunun yüzünden yeni eklenti kuramıyorum.

  not: chrome’u pc’den tamamen kaldırıp denememe rağmen çözülmedi bu olay. (local’deki dosyaları falan regedit dahil her şey sildim.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here