Çin / Hong Kong Gezilecek Yerler

0
77

Asya’nın en turistik şehirlerinden olan Hong Kong 1997 yılına kadar Britanya Krallığı’na bağlıydı. Dolayısıyla tam anlamıyla doğu ve batı sentezi olduğunu söylemek mümkün. Bu büyüleyici şehirde, Disneyland’dan tarihi tapınaklara, botanik parklardan uzay müzelerine uzanan bir liste mevcut.

Hong Kong
Hong Kong

Victoria Zirvesi’nde şehir manzarasının tadını çıkarabilir, ardından kültürü yakından tanımak amacıyla Wong Tai Sin Tapınağı, Po Lin Manastırı ya da Man Mo Tapınağı‘nı ziyaret edebilirsiniz. Zooloji ve Botanik Parkı, Kowloon Park ve Hong Kong Park, bölgenin bitki ve hayvan zenginliğine şahit olmak için birebir. Meraklıları için Disneyland ve Madame Tussaud müzesinin Hong Kong şubeleri mevcut. Temple Street Gece Parkı, Yeşimtaşı Pazarı, Apliu Sokak Pazarı ve Çiçek Pazarı alışveriş için uğrayabileceğiniz adreslerden.

Egzotik, otantik ve dünya lezzetlerinin tadılabileceği bir kent olan Hong Kong’da restoranların yanı sıra sokakta satış yapan yerler de var. Dim sum, Siu Mei, körili balık köftesi, yumurta tartı, deniz ürünleri ve Snake King ünlü Hong Kong lezzetlerinden sadece birkaçı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here