Çoğulcu Demokrasi Hareketi (ÇDH) Partisi Kuruluyor

0
120 okunma
ÇDH Partisi
ÇDH Partisi

Türkiye gündemi son zamanlarda kürt açılımı, demokratikleşme, pkk’nın silah bırakması vs. gibi konularla gereğinden fazla meşgul ediliyor. AKP hükümeti Türkiye’nin hiçte alışkın olmadığı biçimde bir politika takip ediyor. Ülkenin bazı kesimleri hükümetin politikasını desteklerken, büyük bir bölümü ise karşı çıkıyor. Bu durumun nasıl sonuçlanacağı şimdilik bilinmiyor ancak Türkiye’de yaşayan insanların bir bölünme içine girdiğini kimse inkar edemiyor. Bunun en bariz belirtilerinden biri de Türkiye’de yaşayan Çerkez asıllı vatandaşlarında da bir parti kuruyor olması.

ÇDH Partisi
ÇDH Partisi

 

Çerkezler www.cogulcudemokrasihareketi.org internet sitelerinden yayınladıkları bir manifesto ile ÇDH yani Çoğulcu Demokrasi Hareketi Partisi‘nin kurulum çalışmalarına başladıklarını duyurdular.

Açıklamada, kurulum çalışmaları devam eden ÇDH Partisi‘nin demokratikleşme sürecine dahil edilmeyen tüm azınlıkları temsil edeceğini söyleyen Çerkezler, “ÇDH, sivil, bağımsız, tüm insanların mutluluğunu artıracak siyasetler geliştirmeyi hedef alan toplumsal-politik bir harekettir” diye eklediler.

ÇDH Partisi‘nin amacının demokratikleşme sürecinin içine dahil edilmeyen Çerkesler, Lazlar, Boşnaklar, Gürcüler, Arnavutlar ve diğer etnik grupların haklarını savunmak olduğu kaydediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here