Daha Parlak Cilt için hangi besinler yenmelidir?

Cildi Parlaklaştıran Gıdalar

Özellikle kadınlar cilt güzelliğine çok önem verirler. Güzel bir cilt için belli başlı kriterler vardır. Bunlar arasında daha parlak, pürüzsüz, lekesiz ve tüysüz bir cilde sahip olmak yer alır. Tabii cilt güzelliği kimi insanda doğuştan gelen bir özellik iken, kimi insanların güzel bir cilde kavuşmak için yapması gereken bazı uygulamalar vardır. Bu uygulamaların en başında ise yeme içme tarzına yani beslenme tarzına önem göstermek yer alıyor. Bu yazımızda daha parlak bir cilt için hangi besinleri tüketmeniz gerektiğine yer verdik.

Yeşil Çay

Zayıflamada da etkili olan yeşil çay vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Günlük tüketildiği takdirde yeşil çayın mucizesinin gözlerinizle göreceksiniz. Cildinize parlaklık ve gençlik katar.

Badem

Bademin içindeki E vitamini molekülleri donuk bir görünümden kurtulmanızı sağlar ve cildi aydınlatır.

Kayısı

İster kuru kayısı ister tazesinin tüketilmesi hücrelerin yenilenmesini sağlar. Miami Üniversitesi Dermatoloji Doçenti Kenneth Beer kayısının düzenli tüketilmesi halinde 20 yaş gençleşeceğini araştırmalarının sonucu ortaya koydu.

Leblebi

Leblebi içindeki amino asitler sayesinde cildin onarılmasını hızlandırır. Leblebinin tüketilmesi açlık hissinin giderilmesinin yanı sıra cildin dokusunun pürüzlerini giderir.

Portakal

Bu kollajen içindeki C vitamini sayesinde cildi güçlendirir, cildin destekleyici yapısı gözaltı koyuluklarını ortadan kaldırır. Portakalın kış aylarında sık sık tüketilmesi aydınlık bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

Ayçiçeği Yağı

Yemeklerde, sotelerde tüketildiğinde  hücrelere yumuşaklık katar.

Bebeksi bir tene sahip olmak için margarin ya da katı yağlar yerine Ayçiçek yağını kullanın.

Kepekli Ekmek

Kepekli tahıllar ciltteki kızarıklığı, kırmızı lekeleri, ortadan kaldırır. Ve teninize pembe bir allık etkisi uyandırır.

Görüldüğü gibi tüm bu besinlerin tüketilmesi cildinize parlaklık ve bebeksi bir tene sahip olmanızı sağlar. Tüketildiği takdirde bu yiyecekler metabolizmanın da hızlanmasında ve kolayca kilo vermenize neden olacaktır.

2 YORUMLAR

  1. Merhaba
    Benim için çok faydalı bir konu oldu. Bunlara ek olarak bol su içmenin de cildi besleyip diri tutacağını eklemek isterim.
    Teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here