Davetsiz Misafirlere Krep Tarifi

1
221
Krep Tarifi

Şüphesiz ki ev hanımı olmak oldukça zor. Ama çalışan bir ev hanımı olmak her zaman için daha da zor. İşin yoğun temposunda sonra ev temizliği ve yemek faslı oldukça yorucu oluyor. Tabi aynı durumu yaşayan binlerce ev hanımı olduğunu bildiğimiz için çat kapı misafirlerinize yada canınız yemek yapmak istemediğinde size rehber olacak birkaç pratik tarif paylaşalım dedik.

Krep Tarifi

Pazar kahvaltılarının ve enfes görsellerle hazırlanan yemeklerin vazgeçilmezlerinden biriside kreptir. Hazırlanması da oldukça pratik olduğundan dolayı sıkıştığımızda çeşitliliğini arttırarak yapabileceğimiz pratik krep tarifi bayanlar tarafından oldukça sık tercih edilir. Bu kadar pratik olmasıyla beraber yapımında dikkat etmemiz gereken noktalar da yok değil. İlk aşamada güzel bir krep hamuru tarifi bulmalıyız. Krep yapılışını öğrendikten sonra iç harcımızın da neyli olacağına karar vermeliyiz. Yukarıda da belirttiğim gibi çeşitliliğini kendi damak zevkimize göre ayarlayabiliriz. Benim pazar günleri için ilk tercihim krep hamuruna nutella sürmek oluyor. Tabii beklenmedik bir anda gelen misafir için çikolatalı krep hafif kaçabilir diye düşünüyor olabilirsiniz. Bunu için farklı alternatifler de ürettim. Peynirli ıspanaklı krep yapabilirsiniz ki normal börek harcı gibi hazırlayıp krep içine sarıyoruz. Fakat bu biraz zaman alabilir. Bu şekilde sebze çeşitliliğini arttırarak da iç harç hazırlayabilirsiniz. Ki kısa sürede hazırlanacak olan bu tarif çat kapı gelen bir misafir için hafif kaçmayacaktır. Veya aynı şekilde hazırladığınız hamuru küçük kaselerin içerisine serip çukur kısmına küp küp doğranmış mevsim meyvelerini koyabilir üzerine çikolata sosu veya krem şanti gezdirerek değişik bir sunum ile farklı bir tat elde edebilirsiniz.

Daha farklı lezzetler ve değişik bir şeyler elde etmek istiyor iseniz. Aynı şekilde yaptığınız krep hamurlarını kalın şeritler şeklinde keselim. Şeritleri de uzunlamasına ortadan ikiye bölelim. Böldüğümüz şeritlerin içerisine harcımızı koyarak kanepe şeklinde saralım ve üzerine kürdan batıralım. Böylelikle misafirlerinize kısa sürede güzel bir sunum yapmış olursunuz. Gördüğünüz gibi kolay bir krep tarifinden farklı sunumlar elde edebiliyoruz. Kürdan demişken artık yemek tarifleri kültürü o kadar görsele döndü ki bazen bu dönemlere yetişmekte bayanlar olarak gerçekten ciddi anlamda zorluklar çekiyoruz. Şekilli ve süslü kürdanlardan kullanabilirsiniz. Bu sunumunuzu daha etkili yapacaktır. Kendi yaratıcılığınızı ve yemek bilginizi kullanarak kısa sürede değişik lezzetler ortaya çıkartabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Gerçekten sabah kahvaltılarını neşelendiren, benim açımdan bütün günün iyi geçmesini sağlayan bir şey bu krepler. Tadı güzel, yapması kolay, yemesi zaten anlatılmaz bile. Yazı güzel olmuş, teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here